Посадовці Росії обіцяють відвести свої війська від українських кордонів одразу після закінчення навчань. Проте зосередження такої кількості військової техніки на кордонах та досвід Криму змушує Україну готуватися до найгіршого. На прикордонній Сумщині хтось говорить про абсолютну незахищеність, а хтось заявляє про повну готовність до бою, – передає Радіо Свобода.
 Тільки 30 тисяч сумчан із майже 300 тисяч в разі небезпеки повітряних ударів зможуть сховатися у сумських бункерах. Проте потрапити в бомбосховища у випадку надзвичайної ситуації будь-кому не вдасться, адже знаходяться вони на приватних територіях, хоча і належать державі.
 Крім того, за новим законом про цивільну оборону зазначено, що бункери розраховані на працівників підприємств. Пересічним же сумчанам доведеться ховатися у підвалах будинків, погребах, рити ями, виїжджати в села. Про це повідомив начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Олександр Даниленко. Він також розповів, що загальна підготовка до надзвичайних ситуацій недостатня в сучасних реаліях.
 «Засобів захисту практично немає, захисні споруди – дещо згаяно по цих галузях. Евакуації практично немає – передбачено лише на мирний час. Для формування цивільного захисту вказівних документів поки що немає, це не погоджено зі збройними силами. Дещо є, дечого немає. Рівень підготовки держави до захисту населення України, я вважаю, недостатній», – сказав начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Олександр Даниленко.
 Про неготовність до можливого російського вторгнення говорить і полковник у відставці Володимир Лаврик. Він вважає, що наразі кордони Сумської області незахищені, а для їх оборони не зроблено нічого.
 «Вже треба мати викопані окопи, вже треба мати протитанкові рови. Цим повинні займатися державні адміністрації, які повинні взаємодіяти з Міністерством оборони України і вже готувати це для того, щоб примусити Російську Федерацію. Це примус до вирішення питання політичним шляхом. А на сьогодні, поки кордон порожній, з нами ніхто не буде розмовляти», – сказав колишній військовий комісар Володимир Лаврик.
Війська Росії отримають не тільки військову відсіч – керівник ОДА
Натомість голова Сумської обладміністрації Володимир Шульга запевняє, що Сумщина повністю готова до можливого нападу. Людей мобілізовують, блокпости з військовою технікою поставлені, зброї та набоїв вистачить, кордони – захищені.
«На дорогах на Київ стоять танки, зенітні установки, стоять блокпости з броньованою технікою. Є розташування військових, воно змінюється. Є розвідка, яка контролює ситуацію з тієї сторони. В штатному розкладі на всіх пунктах пропуску несуть в посиленому режимі своє чергування прикордонники. Військовий комісаріат планово мобілізовує людей. Ми забезпечуємо всім необхідним», – розповів Володимир Шульга.
Голова області також додав, що Росія розуміє – Сумщина не Крим. І якщо російські війська вторгнуться на її територію, то отримають не тільки військову відсіч, а й реальну партизанську війну, адже Сумщина – край партизанської слави.

11 thoughts on “Чи готова Сумщина до можливого вторгнення Росії?

 1. Слушайте на Ютубе открытое Письмо из Харькова и думайте люди добрые!!!!!!!

 2. Никакого вторжения рашистов не будет, если мы – граждане Украины проявим верность своей Родине Украине и будем посылать подальше всех предателей, пресмыкающихся с триколорами и желто-черными полосками хищных шершней.

 3. Откуда, ну вот ОТКУДА в сумской области такие, извиняюсь за выражение, СКАЗОЧНЫЕ ИДИОТЫ? ЧТО они там употребляют??? КАКИЕ ещё воздушные удары? КАКИЕ окопы, противотанковые рвы? КАКОЕ нападение РУССКОЙ армии на РУССКУЮ землю с РУССКИМ населением? Ну вот это уже точно невероятная чушь. Вспомните конфликт с Грузией в 2008 году. Несмотря на агрессию Грузии, открытую бомбёжку Цхинвала и убийства мирных осетинов Грузией, русская армия прогнав войска Грузии из Северной Осетии и войдя на территорию Грузии в ответ НЕ бомбила и НЕ уничтожала ничего в самой Грузии, за исключением мелких повреждений вроде моста, о которых и говорить не стоит. Это не США и не НАТО, которые бомбят всё что только можно. Конкретно, даже просто начиная с 1991 года, это: Ирак, Сомали, Югославия, Афганистан и Судан, снова Югославия, потом снова Афганистан, Ирак, Ливия. И сколько мирного населения погибло и городов разрушено…

 4. Нужна ли России уже разрушенная самими жителями Сумская область?

 5. Господин, Роберт, возможны вы и имеете познания в области географии, так как перечислили некоторые из стран мира. Но, смею предположить, что вы плохо знаете историю перечисленных вами стран
  Начнем с Ирака. Кто анексировал Кувейт в 1990г.? Кто подавил восстание в Басре в 1991г.?
  Сколько жизней унес голод в Сомали в 1991-1992г.?
  Кто совершал преступления против человечности в Дарфуре (Судан) в 2003-2004гг.?
  Перед тем как распространять лживую пропаганду, почитайте сначала учебник по современной истории, только не российского издательства.

 6. Кто хочет жить в Англии – едет в Англию,кто хочет жить в Америке- едет в Америку.И только даунбассовцы и этномаргинальные малограмотные роберты хотят жить в паРаше не выходя из дома.

 7. Рейтинг свободы прессы за 2013г.
  Свободные страны:
  1. Норвегия
  2. Швеция
  3.Бельгия
  19.Германия
  26.США
  29.Канада
  34.Великобритания
  36. Франция
  Частично свободные:
  65. Израиль
  67. Южная Корея
  69.Италия
  123.Турция
  132.Украина

  Несвободные страны :
  168.Чад
  171.Зимбабве
  176.Россия
  179.Китай
  185.Сомали
  195.Узбекистан
  196.Северная Корея.

  1. Рейтинг надо думать в украинских изданиях составили

  2. Свобода прессы это чушь беспросветная. Пресса может быть либо в собственности государства и быть несвободной, либо в частной собственности и быть так же несвободной, так как сюжеты может делать как вздумается или по заказу, это как в Украине сейчас.

 8. Нет, этот рейтинг не украинских изданий, а международной неправительственной организации “Freedom House”.

 9. Жалко робертов.Диагноз-непроходимая тупость,лавровый глист и пукинский высер.

Comments are closed.