Манго – екзотичний плід, який завозиться в Україну з тропічних країн. Так, основними експортерами цього фрукту є Таїланд, В’єтнам, Перу та Колумбія, Єгипет. В кожній країні є певні сорти, які відрізняються особливими рисами: кольором, розміром, смаком, текстурою м’якоті тощо. Проте через те, що манго доступне у великому різноманітті, можуть виникати проблеми з вибором. Не завжди можна вірно зорієнтуватися, чи дійсно воно стигле та смачне, чти краще обрати інший плід. Щоб було легше зрозуміти, розберемося, на які риси варто зважати при покупці.

Основні показники стиглого манго

Варто розуміти, що до того, як потрапити до українського споживача, фрукти проходять довгий шлях. Їх збирають зазвичай на стадії пів стиглості. Це важливо, бо лише за такої умови плоди зможуть перенести транспортування напротязі кількох неділь, оскільки в повністю стиглому стані манго дуже м’яке, легко та швидко псується. Тож, дозрівають фрукти вже в дорозі або на складах. Відбувається це не завжди рівномірно, тому важливо розуміти, на які показники стиглості зважати при виборі манго. Їх є кілька:

  1. Зовнішній вигляд.
  2. Аромат.
  3. Видимі пошкодження.

До речі, спростити собі задачу вибору можна, якщо купувати манго в перевірених магазинах, де ретельно відбирають товар, створюють належні умови для зберігання та перевіряють перед відправкою клієнту. Такий сервіс забезпечує своїм покупцям CrazyBox, де можна купити свіжі екзотичні плоди різних видів та сортів. Проте навіть за таких умов буде цікаво дізнатися, які признаки вказують на дійсно стигле манго.

Зовнішній вигляд: на що зважати

Він має бути привабливим. Тобто, шкірка має бути гладенькою, а сам плід тугим, налитим. Якщо ж шкірка зморшкувата, то це вказує на те, що фрукт лежить вже дуже давно і почав висихати, втрачати соковитість. Смак у нього може бути будь-яким – від ніякого взагалі до неприємного.

Також поверхня манго має бути сухою, блискучою. Якщо є якась липкість чи вона мокра – не варто його купувати. Це вказує на те, що десь на шкірці є пошкодження та почав витікати сік, і всередину могли потрапити патогенні бактерії які провокують гниття чи розвиток плісняви.

Аромат: яким він має бути

Запах у манго дуже екзотичний. В ньому переплітаються нотки квітів, солодощів і, як не дивно, соснової живиці. Зумовлено це тим, що сік дерева, на якому ростуть плоди, дійсно має запах схожий на піхту через те, що містить певний компонент – тригліцерид. Відчутні нотки хвої в області біля хвостика та всередині біля кісточки.

А от якщо манго має кислуватий чи підброжений запах, то треба насторожитися. Це вказує на те, що плід почав псуватися, або пошкоджений та сік почав бродити. Смак у нього теж псується і загалом вживати такий фрукт не варто. Тому, звісно, краще і не купувати.

Також треба звернути увагу на інтенсивність аромату. Якщо він виразний і добре відчутний, то фрукт стиглий і має бути смачним. А от якщо запах майже не відчутний, то скоріше за все манго ще не стигле. В нього в такому випадку буде дуже туга м’якоть, не солодка. Насолодитися ним точно не вдасться. Але купити його можна, проте доведеться вдома почекати кілька днів чи неділь, поки плід «долежить» та дозріє.

Видимі пошкодження: що має насторожити

В ідеалі на манго не має бути ніяких пошкоджень. В такому випадку найменша вірогідність, що воно могло зіпсуватися. Але на поверхні плодів часто можна побачити плямки, вм’ятини чи подряпини, іноді просто сліди від подряпин, які вже затягнулися.

Так от, сліди від подряпин та неглибокі подряпини (через які не виділяється сік) – це нормально. Такі пошкодження незначні і ніяк не впливають на якість манго. Вм’ятини треба роздивитися. Якщо вони на поверхні вже точно стиглого та м’якого плоду, неглибокі і причинені скоріше за все тісним контактом фруктів при перевезенні, не є гнилими та не призвели до пошкоджень шкірки, то загалом вони не мають зіпсувати смак. А от глибокі та ще й з пошкодженням шкірки – мають насторожити.

Особливу увагу треба звернути на плями, якщо вони є. Якщо це гниття, є сліди плісняви, пошкоджена шкірка – не купуйте таке манго, воно почало псуватися. Плям взагалі не має бути на якісних плодах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!