“Оце такі порубкові рештки. Вони залишаються після проведеної рубки. Такі гілки”, – головний лісничий філії Шосткинського лісового господарства державного підприємства “Ліси України” Петро Балабон показує те, що лишилося після заготівлі деревини.
Порубкові рештки, про які він каже, відповідним розпорядженням Кабмін дозволив збирати жителям прикордоння. А саме Шосткинської, Глухівської, Есманьської та Шалигинської громад.
“На території Шосткинської громади – це чотири лісництва: Миронівське, Воронізьке, Собицьке і Шосткинське. На території Глухівської громади – це Баницьке лісництво. На території Есманьської і Шалинської громади – це Червонянсько-Шалигинське”, – перераховує лісничий.
Збір деревини після лісозаготівлі для людей – безкоштовний. Але є певні умови та дні – вівторок і четвер.
“Порубкові рештки збираються на всіх видах рубок. І на суцільних, де ми зараз знаходимось, головне користування цього року. І на інших: санітарних, прохідних, прорідження. Збір можна проводити без використання бензопил і електроінструментів. Це повинен бути ручний інструмент: ножовка чи сокира”, – пояснює Петро Балабон.
Щоби зібрати порубкові рештки, спочатку треба звернутися у відповідне лісництво. Його працівник покаже ділянки, де можна взяти деревину. Зібране треба скласти в певному місці, щоби після завершення обміряти.
“Є у нього КПК, персональний маленький переносний комп’ютер. Він забиває функцію порубкові рештки, виписує ярличок і дає бірку для провоза деревини. Щоби в людей була законна підстава перевезти їх додому”.
Як розказує головний лісничий, попит на порубкові рештки серед населення є. Адже не всі можуть дозволити собі купити дрова. Водночас якщо люди забиратимуть деревину після лісозаготівлі, це допоможе й підприємству.
“Тому що цю деревину для того, щоби засадити ту посадку, ми маємо спалити. Це додаткові витрати. Якщо люди зацікавилися, хочуть прийти заготовити, то звісно нехай приходять”.
Однак відвідувати ліси треба враховуючи безпову ситуацію на прикордонні.
“Наприклад, взяти там Шалигинську громаду чи Есманьську громаду. Там проходять бойові дії, падають і безпілотники, і ФАБи, і багато небезпечних предметів є”, – додає Петро Балабон.
Саме тому, ще раз наголошують лісівники, самостійно ходити за деревиною не варто. Спеціалісти покажуть безпечні місця та допоможуть охочим.