Про це начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Інеса ПЄСОЦЬКА повідомила під час апаратної наради
«Головна мета проведення ЗНО – забезпечення об’єктивного оцінювання знань випускників та реалізація конституційних прав громадян на рівний доступ до якісної освіти. Цього року зовнішнє незалежне оцінювання проводиться з 11 предметів. Кожен має право складати тестування не більш як з 4 предметів. В області визначено 4 територіальні округи ЗНО з центрами в Шостці, Ромнах, Конотопі, Сумах», – зазначила посадовець.
За словами Інеси Пєсоцької, на Сумщині для складання тестування зареєструвалося 8 080 випускників загальноосвітніх навчальних закладів, з яких 5 343 особи – цьогорічні випускники, 2 737 – минулих років. «Перший іспит відбудеться 3 червня з іноземної мови, останній – 27 червня зі світової літератури. Найпопулярніший предмет за кількістю зареєстрованих – математика (5 111 осіб), друге місце посідає історія України, третє – біологія», – повідомила посадовець.
«У цьому році в області організовано 22 пункти проведення ЗНО, 18 з яких – виші, 4 – професійно-технічні навчальні заклади. На Сумщині виконуються всі вимоги щодо проведення ЗНО. Також проведено перепідготовку та сертифікацію персоналу (842 особи) на базі Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, який працюватиме у пунктах тестування. Загалом всі вимоги виконано в повному обсязі. Всі пункти в області готові до проведення ЗНО», – резюмувала Інеса Пєсоцька.