В райцентрі почав діяти духовно-просвітницький центр для віруючих ямпільчан. Минулої суботи перші заняття в ньому провів настоятель Свято-Георгіївського храму отець Микола.

– Ми досить давно мріяли про відкриття осередку духовності в Ямполі, – розповідає священик. За нашим задумом це дасть можливість об’єднати прихожан, розпочати духовно – просвітницьку роботу по формуванню освіченого та згуртованого суспільства як серед дітей так і серед молоді та дорослих. Він має стати в пригоді кожному, хто шукає відповіді на питання про Бога, віру та спасіння, або має бажання реалізувати себе в суспільно-корисній діяльності.

Перші заняття в центрі пройшли для трьох вікових категорій: для маленьких дітей, для молоді (учнів старших класів та студентів) та людей старшого віку. І якщо з дітьми та молоддю систематична робота ведеться вже тривалий час, то заняття для людей старшого віку та пенсіонерів – стали справжнім відкриттям в роботі духовно-просвітницького центру.

– Хоча такий поділ на вікові категорії досить умовний, – розповідає отець Микола. Молодь  з радістю залишається на заняття для дорослих, а люди старшого віку залюбки спілкуються з ними. Спільних тем вистачає, ми ж обговорюємо не лише духовні теми, а і актуальні проблеми громади, намагаємось шукати їх вирішення. Так наприклад, минулої суботи мова пішла про забруднення річки Студенок, або Петушок, як її називають ямпільчани. Пенсіонерка та відомий в Ямполі ентузіаст Євгенія Андріївна Ганжа звернулась до активістів молодіжних організацій «Молодь Ямпільщини» та «БлагоДія» з пропозицією організувати роботи по очищенню цієї річки та впорядкуванню криниць, які на ній розташовані. Ті ініціативу підтримали одноголосно, вирішили не відкладати в довгий ящик та вже наступної суботи провести перший суботник.

– Я переконаний, що це буде далеко не єдиний позитив від роботи центру, – зазначив священик. Ідей справді вистачає – це і відкриття православної бібліотеки, і організація переглядів кінофільмів, і благодійна діяльність… Головне, щоб в духовно-просвітницький центр приходили люди. Я розумію, що дехто соромиться, у когось не вистачає часу, але головне, щоб всі знали – ми будемо раді кожному, заняття повністю безкоштовні і цікаві для всіх. Ми проводимо їх щосуботи з 13:00 до 15:00 в колишньому приміщенні районної газети за адресою вулиця Леніна, 2 (орендуємо це приміщення в центрі, бо розуміємо, що не кожен має змогу дійти до Свято-Георгіївського храму). Щоправда наступної суботи 24 травня заняття розпочнуться о 14:00, бо до того часу всі будемо задіяні на суботнику.