Ямпільський районний суд наклав арешт на виробниче обладнання, яке використовувалось для незаконного виробництва деревинного вугілля одним з підприємців в смт Ямпіль.

Суд визнав обґрунтованим клопотання слідчого Ямпільського районного відділу внутрішніх справ, який просив застосувати такий засіб забезпечення кримінального провадження, яке було відкрите 20 лютого за фактом незаконного виготовлення деревинного вугілля ретортним способом за адресою вулиця Леніна 112 в Ямполі.

Під час слідства було встановлено, що за цією адресою невідомі особи здійснюють виробництво деревинного вугілля з порушенням норм Законів України «Про охорону природного середовища» та «Про охорону атмосферного повітря». В результаті цієї діяльності в повітря здійснюються викиди шкідливих речовин, які створюють небезпеку життю та здоров’ю мешканців.

З дозволу суду 20 травня на місці виробництва було здійснено обшук, під час якого були виявлені 3 бочки (реторти), 345 мішків з готовою продукцією, зошити обліку, накладні та інші документи. На судове засідання прибули два мешканці Шостки, які назвались власниками реторт. Один з них Т. повідомив, що свого часу придбав ці бочки, але вже багато років ними не користується і передав їх за усною домовленістю громадянину Д. Останній, в свою чергу визнав, що здійснює виробництво деревинного вугілля не маючи дозволів та ліцензій. Обидва співвласники вимагали від суду не застосовувати арешт, мотивуючи це тим, що мають намір перевезти реторти та здійснювати виробництво в іншому місці Ямпільського району.

Розглянувши всі матеріали справи, суд ухвалив застосувати арешт на виявлене в ході обшуку майно та тимчасово заборонити власникам користуватись та розпоряджатись ним. Отже, це означає, що готова продукція у підприємців буде вилучена міліцією, а три бочки (реторти) хоч і будуть далі перебувати на місці виробництва, проте їх власникам заборонено їх використовувати і будь-яким способом відчужувати.

Слід зазначити, що перед початком судового засідання неподалік будівлі райсуду зібралось декілька десятків ямпільчан, які мали намір вимагати законного рішення. Ухвалою судді їм було дозволено бути присутніми в залі судового засідання, тож ті першими зраділи справедливому рішенню. За словами ямпільчан, це вагома перемога правосуддя, але радіти поки що рано і вони збираються надалі активно відслідковувати як це кримінальне провадження, так і процес по розірванню договору оренди землі, що розглядається паралельно. 

1 thought on “Суд арештував реторти на вулиці Леніна

  1. Наконец-то небудет вонять копченым по всему Ямполю! Я надеюсь это на территории бывшей Сельхостехники?

Comments are closed.