Понад 30 кг вибухонебезпечної речовини «гексоген» вилучили співробітники управління боротьби з організованою злочинністю у двох жителів Шостки. За висновком спеціалістів, такої кількості вибухівки цілком достатньо аби зруйнувати не одну багатоповерхівку в місті.

В рамках проведення оперативних заходів під час загальнодержавної операції «Зброя-вибухівка», працівники обласного УБОЗу відпрацьовували інформацію про можливе перевезення жителями Шостки вибухонебезпечної речовини. Автомобілі, на яких пересувались підозрювані, були зупинили поблизу одного з населених пунктів Шосткинського району, міліція перевірила вміст багажників.

Під час огляду правоохоронці виявили понад 30кг порошкоподібної речовини, зовні схожої на гексоген.

Вилучене направили на дослідження, а самих перевізників доставили до райвідділу.

У розмові з затриманими громадянами з’ясувалось, що вони дійсно жителі Шостки, один з них раніше вже був судимий, зокрема як учасник організованої злочинної групи.

«Чоловіки запевняють, що не мають ніякого відношення до знайденого в багажнику. І, як виявилось, відпираються не дарма. За висновком вибухотехнічної та хімічної експертиз, вилучене є сумішшю алюмінію та вибухонебезпечної речовини «гексоген». Спеціалісти стверджують: така речовина має сильну кумулятивну дію і за силою вибуху у сім разів перевищує всім відомий тротил, – зазначив начальник УБОЗ УМВС області полковник міліції Володимир Гланц. – Також під час огляду автомобіля, в якому перевозили вибухову речовину, встановлена невідповідність номерного знаку кузова з реєстраційними документами – свідоцтвом про реєстрацію транспортного засобу.»

По даному факту міліція розпочала кримінальне провадження за ст. 263 ч.1 КК України «Незаконне поводження зі зброєю». Враховуючи прикордонне положення міста Шостки Сумської області, правоохоронці не виключають, що вилучений ними гексоген зловмисники планували реалізувати для використання під час вчинення диверсій в Україні.

Наразі проводяться слідчі та розшукові дії, спрямовані на встановлення каналів придбання вибухонебезпечної речовини та її замовників.