Районна влада має намір вивчити громадську думку перед тим, як прийняти рішення про подальшу долю колишнього приміщення Ямпільського районного будинку культури.

РБК в Ямполі не використовується з 2012 року, з часу коли в райцентрі був відкритий Центр культури та дозвілля, який перебрав на себе всі функції культурно-масової роботи. В старій будівлі  був залишений лише районний краєзнавчий музей, який займає невелику площу. Тож, в цілях економії коштів протягом минулого осінньо-зимового періоду опалення приміщення не здійснювалось.

[magz_toggle title=”По темі: Відкрив двері районний центр культури та дозвілля” state=”closed”] 23 лютого 2012 року в Ямполі урочисто відкрили новий Центр культури та дозвілля. Ямпільщина нарешті отримала довгождану культурну споруду, що відповідає всім потребам району в галузі культури. Для послуг жителів Ямпільщини відтепер є велика глядацька зала, 5 кімнат, які будуть використовуватись для гурткової роботи та занять самодіяльних народних колективів, фойє з малою сценою, клас для занять хореографією та адміністративні приміщення. Окрім того, будівля Центру облаштована і зовні: укладена керамічна плитка та асфальт, встановлені ліхтарі та лавки, завдяки чому Центр став справжньою окрасою центральної частини Ямполя. детальніше [/magz_toggle]

Попри свій великий потенціал, приміщення РБК сьогодні не використовується. Звичайно для відновлення його роботи потрібні значні кошти, зокрема на ремонт даху та фасаду будівлі (щоправда в 2010-2011 році в ній був зроблений капітальний ремонт фойє та зали). Проте, наразі гостро стоїть питання не фінансування, а вирішення його майбутньої спеціалізації.

Нагадаємо, раніше розглядались варіанти передачі об’єкту на баланс селищної ради (для створення селищного будинку культури) та районного відділу освіти (для розміщення Районного центру дитячої та юнацької творчості). Проте, вказані органи та установи відмовились приймати будівлю. Зараз це приміщення запропоновано районною владою для розміщення районного військового комісаріату, який можливо відновлять в Ямполі.

[magz_tabs] [magz_tab title=”Довідка”] Приміщення районного будинку культури – одноповерховий кам’яний будинок за адресою смт Ямпіль вулиця Боженка, 17. Загальна площа – 520м2.

Будинок був збудований у 1910 році і спочатку використовувався як «Земський народний дім», в якому відбувалися урочисті збори та вистави. 7 листопада 1922 року в ньому відбулась історична подія – 5 з’їзд Рад Ямпільської волості (про це свідчить меморіальна дошка на будинку). У 30-х роках до будинку добудували фойє, а в 1967 році – зал для глядачів на 400 місць. До лютого 2012 року у будівлі розміщувався районний Будинок культури. [/magz_tab] [/magz_tabs]

Свої пропозиції щодо майбутнього РБК можуть висловити і мешканці району. Взяти участь в дискусії можна написавши листа на електронну адресу [email protected] (найзмістовніші пропозиції будуть надруковані на сторінках районної газети «Голос часу»). Ми ж пропонуємо читачам ділитись своїми роздумами у коментарях до цієї публікації і сподіваємося, що вони теж будуть враховані при прийнятті рішення.