В поточному році майже на 40% зросла кількість автопригод спричинених нетверезими водіями, так зареєстровано 81 дорожньо-транспортна пригода, у тому числі 35 ДТП з постраждалими, внаслідок яких 2 чоловіки загинули та 46 чоловік отримали тілесні ушкодження. Про це повідомляє УДАІ в Сумській області.

Зростання відбулось на території Білопільського, Охтирського, Роменського, Шосткинського, Глухівського та Середино –Будського районів.

Для недопущення ДТП Державтоінспекція посилює контроль за водіями транспортних засобів та проводить цільові профілактичні заходи під умовною назвою «П’яний за кермом – злочинець!» метою яких є виявлення та документування фактів керування транспортними засобами особами які перебувають у стані сп’яніння.

Так з початку року працівниками ДАІ Сумщини вже було складено понад 1800 протоколів про адміністративне правопорушення за керування автомобілем у стані сп’яніння.

Державтоінспекція нагадує: згідно чинного законодавства, а саме статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення за керування транспортним засобом особами в стані сп’яніння законом передбачено вилучення посвідчення водія, затримання транспортного засобу, штраф від 3400 до 5950 тисяч гривень або позбавлення права керування на строк від 1 до 2 років, або адміністративний арешт від 7 до 10 діб.

ДАІ звертається до водіїв ставитись свідомо до керування своїм транспортним засобом, не допускати фактів керування автомобілем у стані сп’яніння та зрозумінням ставитись до проведеннями інспекторами ДАІ перевірок та виявлення водіїв, які порушують діюче законодавство та наражають на небезпеку себе і оточуючих.

Regionews Sumy