12 серпня в місті Конотоп відбудеться хресний хід та молебень за мир в Україні, – про це Ямпіль.INFO повідомив єпископ Конотопський та Глухівський Роман. Священнослужитель закликав всіх віруючих приєднатися до цього дійства.

За словами єпископа Романа, служба Божа на 12 серпня призначена для відправи літургії на честь ікони Божої Матері, яка називається Воргольскою. Ця ікона була явлена на Кролевецькій землі. Її оригінальний список було втрачено, але люди добре пам’ятають, як Матір Божа дала «здравіє» тим людям, які потрапили в тяжкі хвороби: холеру та чуму. Коли вони стали на спільну молитву, Матір Божа явилась до них і утішила. По милості Божій хвороба дійсно пішла. Була написана копія цієї прославленої ікони, яка зараз зберігається в Конотопі.

– 12 серпня ми вшановуватимемо пам’ять Воргольскої ікони, але оскільки зараз дуже тривожно в нашій державі, оскільки ми повинні розуміти, що повинні вимолити в Бога мир, прощення наших провин і наш перший обов’язок стати на молитву, стали на труд духовний, – зазначив єпископ Роман. – Щоб ми зрозуміли, що Бог дав нам заповідь «да любіть друг друга».  Зараз повно ненависті, ворожнечі, в нас така незрозумілість, нестабільність, можна сказати війна, братовбивство. Це крик батьків, крик рідних, близьких, плачучих. Всі ми повинні усвідомити, що потрібно допомогти зупинити цю війну і тільки з Божим благословенням, з молитвою. Після літургії ми зробимо хресний хід і будемо молитися в центрі міста за мир в нашій державі. І нехай наша спільна молитва, яка в перспективі здійсниться, дасть людям бачення, що ми єднаємося, що  ми хочемо миру, що ми робимо все, щоб Господь помилував нас, адже він є благ і чоловіколюбець.