Ситуація, що склалась на водних об’єктах Сумщини вкрай небезпечна. З початку року на них загинуло 50 людей, проти 43 – в минулому. У цьогорічний літній період потонуло 39 людей, з них 7 – лише за тиждень. Останні трагедії сталися у Тростянецькому, Великописарівському, Липоводолинському, Лебединському, Роменському районах, у містах Глухів та Ромни. Вік загиблих     26-68 років, – повідомляє Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області.

Як свідчить аналіз нещасних випадків, основну групу ризику складають відпочивальники, які знаходились на водних об’єктах у нетверезому стані. Оскільки під дією алкоголю людина переоцінює свої сили і може не зорієнтуватися у випадку реальної загрози. Так, в м.Глухів у озері потонув 29-річний чоловік. За попередніми даними, на водоймі він перебував з товаришами і вживав алкоголь. Через деякий час інші відпочивальники помітили відсутність чоловіка, але знайти його не змогли. Тіло чоловіка на поверхню підняли вже водолази. Схожий випадок стався і у с.Климентове Охтирського району, де загинув 42-річний чоловік.

З початку року на водоймах області потонуло семеро дітей, найменшій лише виповнилось 3 роки. На водних об’єктах малеча перебувала без нагляду дорослих або на деякий час діти залишились поза  увагою батьків. Так, В с.Бездрик Сумського району 13-річний хлопчик разом з однолітками купався у ставку на надувному матраці. Далеко від берега матрац перекинувся. Підліток, який не вмів плавати опинився під водою. Інші діти ухопились за матрац і дістались берега. Дорослі, які прибігли на крики про допомогу знайти хлопчика у водоймі не змогли. Його тіло на поверхню підняли сумські водолази. Інша трагедія сталася в с.Студенок Глухівського району в озері потонула 5-річна дівчинка. За попередніми даними, дитина гралася на березі водоймища і випадково підсковзнувшись на бетонних плитах впала у воду. Дорослі відпочивальники кинулись на допомогу, але врятувати її не змогли.

Нагадаємо, на водоймах Ямпільського району цього року потонули дві особи. Трагічні випадки стались на території міста Дружба та селища Ямпіль.