11 серпня стало відомо, що Президент України Петро Порошенко прийняв рішення звільнити голову Ямпільської районної державної адміністрації Ігоря Палагина. Головним мотивом для цього стали не соціально-економічні показники розвитку району, а конфлікт між ним та губернатором області Володимиром Шульгою, який вже декілька місяців не зовсім законно поєднує депутатські повноваження з роботою в виконавчій владі.

13 серпня вже колишній керівник району зібрав в актовому залі будинку рад всіх працівників райдержадміністрації, керівників підприємств, установ та організацій району. У своєму виступі Ігор Миколайович висловив всім вдячність за розуміння, співпрацю та підтримку.

– Будь-яка моя робота звелась би до нічого без вашої підтримки, – зазначив він. – Зміна керівника – це природній процес до якого потрібно ставитись нормально. Голови адміністрацій приходять і уходять, потрібно берегти в першу чергу колектив, який виконує величезну частину роботи. Він організовувався роками, набирався досвіду, підвищував кваліфікацію. Саме він і повинен мати вплив на голову адміністрації, формувати його, як керівника.

Говорячи про результати своєї роботи за чотири роки Ігор Миколайович зауважив, що найбільшим своїм досягненням вважає те, що його команді вдалось наповнити сільські бюджети.

-Ми змогли перевиконати бюджети всіх сільських рад, навести порядок з виплатою орендної плати за землю, – зазначив він. На сьогоднішній день велику заборгованість має лише підприємство «Воздвиженське» (директор Кравченко) з яким ми будемо судитись. Всі інші справно перераховують кошти. Саме вони дають змогу сільському голові повісити ліхтар, підправити дорогу, чи провести газопровід. Окрім того, сільські бюджети передали величезну субвенцію (більше 2 мільйонів гривень) на вирішення проблем району, за які були проведені ремонти в закладах соціальної сфери, придбано паливо для шкіл та лікарень.

Колишній голова райдержадміністрації зосередив увагу на тому, що за останні роки ремонтні роботи торкнулись кожної школи та лікарні, а в Дружбівській міській лікарні був проведений навіть капітальний ремонт. Були відремонтовані дитяче та терапевтичне відділення центральної районної лікарні, завершилась реконструкція районного Центру культури та дозвілля, зроблений новий дах районної Станції юних натуралістів, почалися ремонтні роботи в районній Дитячо-юнацькій спортивній школі, були газифіковані села Привокзальне та Усок, побудовані підвідні газопроводи до Дорошівки, Чуйківки та Білиці і таких прикладів безліч.

-Ми робили все, щоб максимально ефективно використати кожну копійку бюджетних коштів. Зокрема, в минулому році нам вдалось побудувати шатровий дах над Ямпільською загальноосвітньою школою №2 за 900 тисяч гривень при проектній вартості в півтора мільйона гривень. Те саме стосується і Свеської спеціалізованої школи №2 – «ліцей», де виконано значний об’єм робіт за 450 тисяч гривень при проектній вартості в 600 тисяч гривень. Якщо ми були корисні в своїх справах, то мабуть направили б всі кошти на один об’єкт, а не намагались би зробити якнайбільше.

Разом з тим залишаючи посаду Ігор Миколайович висловив ряд засторог про проблеми з якими може стикнутись наш район. Залежать вони більше від центральних органів влади, ніж від райдержадміністрації, проте їх доведеться вирішувати саме нам – жителям району.

Зокрема він говорив про дотаційність районного бюджету, який має лише 20% власних надходжень. Через свою специфіку на Ямпільщині розміщено 15 шкіл, 3 лікарні, які потрібно утримувати. Враховуючи велику незабезпеченість, рано чи пізно ці питання стануть гостро, адже людям нічим буде виплачувати заробітну плату. До останнього моменту ці проблеми вдавалось вирішувати на рівні області.

Серед проблем – інфраструктура населених пунктів (проблемні водопроводи в Воздвиженському та Свесі, які потрібно терміново ремонтувати), стан доріг (які латаються десятками років замість повноцінного ремонту) та децентралізація влади, яка назріла.

-Необхідно дати керівникам в повній мірі реалізувати свої ідеї та наміри, – зазначив Ігор Миколайович. – Працюючи на посаді Дружбівського міського голови я мав значно більше можливостей. А відповідно міг і більше зробити для громади. Тож, реальну децентралізацію влади потрібно проводити.

Ігор Миколайович зазначив, що залишити район на одинці з цими проблемами не має права. Звичайно було б легше піти всій команді, але це означатиме колапс для району, який не матиме навіть людини з правом підпису. Саме тому до призначення нового голови районної державної адміністрації він доручив виконувати його обов’язки першому заступнику голови райдержадміністрації Олександру Юрійовичу Рябухіну.

Працівники райдержадміністрації проводжали свого керівника оплесками, дякуючи за чотири роки ефективної, а головне чесної роботи на найвищій посаді району. 

16 thoughts on “І. Палагин підвів підсумки своєї роботи та подякував колективу

 1. лександр 12 Серпень 2014 в 11:02

  . Палагин Игорь Николаевич – честный порядочный в своих делах и поступках человек,умелый хозяйственник и достойный руководитель для которого благостояние народа выше собственного благополучия.Очень печально,что таким талантливым управленцам не дают реализовать свои возможности. За то что рукководитель говорит для его родном и понятном для всего района русском языке и при этом имеет высокие социально – экономические показатели ранее возглавляемого им района, принципиально на благо людей отстаиваит свои справедливые позиции
  лишают возможности работать руководителем – серьезная ошибка,ведущая в наше тяжелое время к развалу Страны.

 2. нечего не пережевайте придет должник по воздвиженску Кравченко вуйко с полоныны

 3. Порошенко принял хреновое решение. Игорь Николаевич хороший руководитель.

 4. Самое страшное, что на его место метят одни гниды. И что в их руках район рухнет, а винить еще долгие годы будут Палагина. Он конечно тоже делов натворил, но не ошибается тот кто ничего не делает!

 5. Александр 13 Серпень 2014 в 21:19 Может давай предложим депутатам райрады вместо Ленина памятник Палагину поставить? Ребята, самодур Ваш Палагін но…..ясно что не Кравченко 🙂 Хотя в то что последнего призначат у меня глубокие сомнения. Говорят что из Сум кого то согласовали.

  1. А почему бы и не поставить? Только и знаете сплетнями жить “говорят то…. говорят сё…”. Живите, ребята спокойно теперь, некоторые этого только и добивались. Только лучше руководителя чем Палагин, ну уж точно не будет! Жаль, что так несправедливо в нашей стране получается всегда.

 6. Хвалебные оды, наверное,напевают молодые и те, которыми было ему легко руководить.Всех опытных и с большим стажем работы ,не так как у Вас,он просто со скандалом убирал.А поначалу своего руководства,даже старался убрать руководителей ,которые были далеко не в его компетенции,как рукодителя района…Шарик оказался круглым,а его видно представляли другой формы…

  1. Ой, давайте вспомним, кого убрал Палагин (дополните меня, если я кого-то забуду):
   1 Животенюк 2 Титков3 Шматок 4 Тахтай 5 Примаченко 6 Слюсаренко 7 Кучернос 8 Помылуйко 9 Лаврусь. Разве это порядочные руководители? Разве их не надо было гнать?!!!

   1. Да вот из всех названых никто на взятках и не был улечен,а кто остался тот и поймался. Вывод….

    1. Тот, кто попался (Губарь) сам из старой команды Животенюка (работал его замом). Вопрос, зачем его оставили – риторический.
     Но всё равно вспомните, сколько уголовных дел было открыто на Животенюка, просто не смогли доказать. А жаль, ведь вред району он нанёс колоссальную.

     1. Вы вдумайтесь,о чем пишете.На то кого копали,но не накопали,а эти белые и пушистые поймались.Полная ерунда…

     2. А я такого и не писал, если поймали с поличным – значит виновен!!! Пускай теперь отвечает перед законом. Я только пишу, что научился воровать он у Животенюка, который и привёл его в администрацию. Палагин тоже виноват, что терпел его всё это время, не замечая ни аренды Красного Кута, ни множества взяток.
      Но ещё раз повторяю – Животенюк пример для всех взяточников района, просто им не занимались (умел договорится). Вот только несколько коррупционных дел:
      – многолетний ремонт «Салюта» (отмыто до 5 милионов)
      – ремонт крыши спорткомплекса
      – использования служебного положения для строительства дачи
      – закупка неисправного печатающего станка для типографии…

 7. Самая достойная кандидатура на место Палагина-это мэр Дружбы Примаченко . На работе появляется крайне редко, обещает очень много, правда ничего из обещанного не выполняет, а ежели на работе появляются проблемы, сразу идет на больничный . Отличный руководитель , тихий, мирный, не вмешивается вообще никуда . Его в области будут очень любить, поскольку в отличие от Палагина ,он о проблемах района будет молчать . Верните в Дружбу Палагина и Рябуху .

Comments are closed.