Постановою Кабінету Міністрів України від 27.07.1998 року №1147 Ямпільському району встановлено статус прикордонного контрольованого району, положення про який також затверджено вказаним нормативним актом.

При цьому, громадяни України в’їжджають у прикордонну смугу та контрольований прикордонний район, перебувають, проживають або пересуваються в їх межах на підставі документів, що посвічують їх особу.

Іноземці та особи без громадянства в’їжджають у прикордонну смугу та контрольований прикордонний район, перебувають та пересуваються в їх межах на підставі документів, що посвічують особу та підтверджують законність перебування на території України

В’їзд і перебування у місцевості, яка знаходиться між державним кордоном і лінією прикордонних інженерних споруджень, громадян України та інших осіб допускається як виняток лише за спеціальним дозволом відповідного підрозділу Державної прикордонної служби.

Особи на вимогу уповноважених осіб Державної прикордонної служби та органів внутрішніх справ, а також членів громадських формувань з охорони громадського порядку і державного кордону зобов’язані пред’являти відповідні документи.

З метою виявлення порушень законодавства з прикордонних питань, виконання завдань, пов’язаних з боротьбою з організованою злочинністю та незаконною міграцією у межах прикордонної смуги і контрольованого прикордонного району, уповноважені особи Державної прикордонної служби та органів внутрішніх справ, а також члени громадських формувань з охорони громадського порядку і державного кордону мають право відповідно до Законів України “Про Державну прикордонну службу України” та “Про дорожній рух” у разі потреби зупиняти та оглядати транспортні засоби.

Хотілося б також нагадати, що відповідно до ст. 202 КУпАП Порушення прикордонного режиму, режиму в пунктах пропуску через державний кордон України або режимних правил у контрольних пунктах в’їзду – виїзду тягне за собою накладення штрафу на громадян від семи до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а на посадових осіб – від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Також Кодексом про адміністративні правопорушення України передбачено відповідальність за порушення порядку працевлаштування, прийняття на навчання, надання житла, реєстрації, прописки або виписки іноземців та осіб без громадянства та оформлення для них документів.

Прокуратурою Ямпільського району за дотриманням діючого законодавства в діяльності прикордонних структур здійснюється постійний нагляд. Протягом 2013 року до дисциплінарної відповідальності за результатами розгляду документів прокурорського реагування притягнуто 9 військовослужбовців ДПС України.

О. Камчатний cт. прокурор прокуратури Ямпільського району