У зв’язку з погіршенням погодних умов та низьку якість урожаю пшениці на Сумщину чекає подорожчання борошна 12-15%. Про це під час експертного обговорення у «RegioNews-Суми» наголосив директор Сумського регіонального відділення Аграрного фонду України Олексій МОТРЕНКО.

«Не зважаючи на те, що цього року урожай пшениці дуже добрий, але нажаль через погодні умови він зіпсувався та не відповідає усім необхідним показникам. В даний час хлібопекарські підприємства області, а це 12 підприємств з якими ми заключили договори, не отримували борошна з Аграрного фонду, тому поки що ціна залишається не змінною. Проте, скоріше за все, коли підприємства почнуть отримувати зерно з форду, відбудеться подорожчання хліба», – підкреслив Олексій Мотренко.

На сьогоднішній день з 1 вересня в Україні затверджені нові ціни на борошно: пшеничне вищого гатунку – 3760,11 грн./тонн; пшеничне першого ґатунку – 3519,74 грн./тонн; пшеничне першого ґатунку – 3090,50 грн./тонн та житнє – 2443,59 грн./тонн, включаючи ПДВ.

За словами директора Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації Володимира ІВЧЕНКА, підвищення ціни хліба жителі області скоріше за все відчують на своїх гаманцях уже з 1 жовтня.

«На 6-7 травна цього року в Сумській області відбулося подорожчання хліба на 4-8%, ще одне незначне підвищення ціни було на початку вересня – 2-3%. Зараз по всій країні подорожчало паливо, піднялася ціна на енергоносії, тому у ціна на борошно вищого ґатунку з 1 вересня в Аграрному фонді зросла на 31%, першого га турку – на 29%, другого ґатунку також на 29% і на 7% борошно житнє. Відповідно, готова хлібопекарська продукція також підніметься в ціні», – зауважив Володимир Івченко.