Майже місяць тому 11 серпня Президент України звільнив голову Ямпільської районної державної адміністрації, при цьому за цей тривалий час кандидатура наступного керівника району так і нестала відома. В цій складній ситуації все навантаження по вирішенню нагальних проблем Ямпільщини впало на плечі першого заступника голови райдержадміністрації Олександра Рябухіна. Олександру Юрійовичу довелось взяти на себе відповідальність за життя району у надзвичайно складний час підготовки до осінньо-зимового періоду.

Ми зустрілись з тимчасово виконуючим обов’язки голови райдержадміністрації, щоб обговорити кілька нагальних питань з якими найчастіше звертаються читачі районної газети. Зокрема, про систематичні затримки у виплаті заробітної плати бюджетникам та введенні шестиденного робочого тижня для учнів навчальних закладів.

– Олександре Юрійовичу, як ви оцінюєте ситуацію в нашому районі?

– Ситуація на Ямпільщині в цілому відображає той складний стан, який сьогодні склався в нашій державі. Я веду мову про затримки у виплаті заробітної плати, складності у підготовці об’єктів соціальної сфери до роботи в осінньо-зимовий період.

Якщо говорити конкретно про Ямпільський район, то мені надзвичайно прикро, що ситуація загострилась через пусті політичні чвари та особисті амбіції обласного керівництва, яке зробило все, щоб в надзвичайно складний час наш район залишився без голови районної державної адміністрації. Його авторитету, компетентності і професіоналізму зараз надзвичайно не вистачає. Я переконаний, що як би губернатор не влаштував ці безглузді політичні переслідування, жителі району не стикнулися б з такою великою кількістю проблем.

Можливо в такій ситуації було б легше і мені піти з посади і справедливо перекласти відповідальність за ситуацію в районі на голову області. Але вчинити таким чином я не маю права, адже не можу допустити в рідному районі колапсу. Тож, вимушений працювати доки президент не призначить нового голову райдержадміністрації. Але, як бачимо, жодних призначень досі не зроблено, взагалі складається враження, що губернатор звів рахунки не з конкретним чиновником, а з усіма мешканцями Ямпільського району, які роками обирали не ту політичну силу, за яку хотів би нинішній керівник ОДА.

Як складається ситуація з виплатою заробітної плати бюджетникам?

Це одне з найскладніших питань, яке зараз існує. Через специфіку нашого району (велика кількість шкіл та лікарень при невеликій кількості населення) незабезпеченість по виплаті заробітної плати існувала завжди, але ми щороку находили розуміння з керівництвом області, яке направляло додаткові кошти з обласного бюджету. Адже, розуміло, що це питання неможливо вирішити на рівні району, а скорочення працівників та закриття закладів освіти і охорони здоров’я є неприпустимим. Але у нової обласної влади інше бачення…

Ми постійно звертаємось до губернатора Шульги, але не отримуємо чітких відповідей. Через таке самоусунення наш район зможе погасити заборгованість по заробітній платі бюджетникам за серпень лише 19 вересня. А далі ситуація стане ще складнішою, адже з районного бюджету доведеться витрачати великі кошти на енергоносії.

Область має можливості надати допомоги, але з невідомих причин цього не робить. Нажаль, Ямпільщина не має людини, яка на рівні Києва чи Сум відстоювала б наші інтереси, лобіювала виділення коштів.

А що чекає наших школярів, як їм доведеться навчатись в новому навчальному році?

Ситуація досить схожа. Ми не маємо тієї кількості енергоресурсів, які б могли б нам дозволити без перешкод працювати взимку. Наприклад, якщо ми не скоротимо споживання газу, то його вистачить тільки до лютого.

Тож, введення шестиденного робочого тижня для учнів загальноосвітніх шкіл – це вимушена міра. Таким чином ми намагатимемося збільшити канікули.

Практично якоїсь альтернативи це рішення немає, адже на перехід шкільних котелень на тверде паливо потрібні величезні кошти, яких в районному бюджеті немає і немає в керівництві області та держави людей, які посприяли б тому, щоб ці кошти були виділені з обласного, чи державного бюджету.

Тобто, підсумовуючи вищевказане, я хочу наголосити на тому, що всім нам слід усвідомити, що Ямпільщина має нарешті отримати свого представника у владі на рівні Києва. Ця людина повинна знати наші проблеми, жити серед нас, щоб кожен з нас міг в будь-який момент до неї звернутись. Як на мене, позачергові вибори до Верховної Ради – це великий шанс таку людину обрати.

4 thoughts on “Про проблеми та шляхи їх вирішення

  1. “Нажаль, Ямпільщина не має людини, яка на рівні Києва чи Сум відстоювала б наші інтереси, лобіювала виділення коштів.”

    а как же народноизбранный Деркач? к нему обращались за помощью?

  2. Деркачу район нужен только перед выборами, а так плевать он хотел на Ямполь и наши проблемы

  3. Да сколько можно тем котельням переходить с одного вида “палива” на другой вид.Вы же сами говорити “ситуація загострилась через пусті політичні чвари “.Это же не плитку на керосине зажечь.Когда всех переводили на газ ,наверное, тогда уже надо было думать рационально,а не набивать чьи-то карманы… И все время страдают кто: дети и бюджетники.Шульга уже давно отчитался о том ,что деньги бюджетникам выплачены без задержки,а в нашем районе как всегда такая ситуация.

Comments are closed.