Щорічно в кожну другу суботу вересня Україна святкує день фізичної культури та спорту. За традицією Ямпільщина не стоїть осторонь від цього свята.
Ямпільщина має міцні спортивні традиції, які об’єднують не одне покоління її мешканців. Найбільше в районі розвинений дитячий спорт, який підтримується зусиллями тренерів-викладачів районної дитячо-юнацької спортивної школи, викладачів загальноосвітніх шкіл та ентузіастів, які витрачають вільний час на заняття з дітьми. Завдячуючи їх праці вся Сумська область і Україна знає і поважаю юних спортсменів з Ямпільщини, які беруть участь в змаганнях з лижних гонок, карате, футболу та шахів.
Серед олімпійських видів спорту на Ямпільщині провідне місце займають лижні гонки. Тренувальним процесом в цьому виді спорту відають тренери-викладачі районної ДЮСШ Валентин Олексійович Панченко, Марина Валентинівна Шевченко (смт Свеса) та Олександр Васильович Свергунов (с. Шатрищи). Успіхами їх вихованців пишається весь Ямпільський район.
До речі зовсім нещодавно юні спортсмени цього відділення принесли району нові нагороди. Зокрема, 26-28 серпня на літньому Чемпіонаті з лижних гонок серед ДЮСШ, що проходив в місті Суми в кросі на 2 кілометри друге місце зайняла Ковальова Дарина, а Литвинова Тетяна стала третьою. Серед юніорок в кросі на 5 км перемогу здобула Волчек Ірина. Ковальова Дарина здобула перемогу і в змаганнях з лижероллерів на 2 км і по сумі двох днів змагань виборола звання абсолютної чемпіонки області. 
Дитячий спорт – це гордість і слава Ямпільського району, – розповідає тимчасово виконуючий обов’язки та завдання з питань молоді та спорту Ямпільської районноїдержавної адміністрації Сергій Губенко. – Окрім вищевказаних тренерів слід обов’язково відзначити працю Беспалого Святослава Михайловича – тренера-викладача ДЮСШ з карате, Сергійка Олександра Івановича – тренера-викладача ДЮСШ з шахів, Коржа Миколи Олександровича – тренера-викладача ДЮСШ з футболу та їх вихованців Білецького Максима (абсолютний чемпіон області з лижних гонок), Сілюка Івана –(срібний призер ХХІ спортивних ігор школярів з футболу), Сергійко Сергія (чемпіон області 2013 року з шахів), Прихожу Діану (чемпіонка світу по версії кемпо-карате) та Петруню Андрія (неодноразовий призер Всеукраїнських змагань по версії Айкі будо з карате). Не слід і недооцінювати значення фізкультурно-спортивної роботи в школах, тут провідні позиції займають вчителі фізичної культури Негрій Микола Григорович (Свеська спеціалізована школа І-ІІІ ст. №2 «ліцей»), Посохов Олег Борисович (Свеська спеціалізована школа І-ІІІ ст. №1) та Сергійко Григорій Іванович (Воздвиженський НВК: загальноосвітня школа І-ІІІ ст.-ДНЗ).