На запитання читачів Ямпіль.INFO відповідає начальник відділу молоді та спорту Ямпільської РДА Віктор Смирнов.

В. Смирнов: Шановні прихильники спорту, перш ніж перейти до відповідей на питання, хочу надати коротку довідку про структуру відділу у справах молоді та спорту Ямпільської районної державної адміністрації.

 Відділ у справах молоді та спорту Ямпільської районної державної адміністрації є структурним підрозділом районної державної адміністрації, що утворюється розпорядженням голови районної державної адміністрації, підзвітний та підконтрольний голові райдержадміністрації та управлінню у справах сім’ї, дітей і молоді та управлінню з питань фізичної культури і спорту Сумської обласної державної адміністрації.

Відділ у справах молоді та спорту райдержадміністрації відповідно до покладених на нього завдань бере участь у реалізації в районі державної політики з питань сім’ї, дітей, молоді, фізичної культури та спорту, рівності прав та можливостей жінок і чоловіків, попередження насильства в сім’ї, оформленні документів на присвоєння почесного звання України «Мати-героїня», видачі посвідчень багатодітним родинам, оздоровленні дітей пільгової категорії.

 За штатним розписом у відділі працює два працівника:

 Смирнов Віктор Петрович – начальник відділу;

 Галич Дарина Ігорівна – головний спеціаліст відділу.

Як бачите, на відділ покладено виконання не тільки питань фізичної культури і спорту. Але сьогодні розглянемо питання організації фізкультурно – оздоровчої та спортивно-масової роботи в районі.

1. Оснач Стас: Какие соревнования будут проведены в ближайшее время???

В. Смирнов: В листопаді – грудні буде проведено відкриту командну першість району з шахів пам’яті тренера-викладача В.М. Поскачея, районний турнір з міні-футболу серед ветеранів, Різдвяний шаховий турнір, особистий районний турнір з настільного тенісу, спортивні змагання серед дітей з обмеженими можливостями до Дня інвалідів.

2.Yampilchanin: Вікторе Петровичу! Напередодні Дня фізкультурника Ви особисто вручили грамоту представнику Ямпільської селищної ради відповідального за спортивно-масову роботу. Це що, знущання над ямпільчанами? Роз’ясніть, за яку ж роботу була нагорода?

В. Смирнов: Згоден з Вами, що нагорода вручена «авансом» з надією, що спеціаліст селищної ради буде більше уваги приділяти організації спортивних заходів на території селищної ради. Ці слова я сказав їй і при врученні грамоти.

 На території селища значну спортивну роботу проводив фізкультурно-спортивний клуб «Полісся» Ямпільської селищної ради ( голова ФСК «Полісся» Савченко О.Л.).

 У жовтні 2011 року відділом у справах молоді та спорту райдержадміністрації проводилась перевірка виконання делегованих повноважень в галузі фізичної культури і спорту Ямпільської селищної ради. Спеціалісту селищної ради Кривущенко О.О. надано методичну допомогу в плануванні проведення фізкультурно – оздоровчих та спортивних заходів на території селищної ради. Рекомендовано розробити календарний план проведення спортивних заходів на 2012 рік.

А ви, як небайдужий до спорту ямпільчанин, маєте можливість контролювати проведення фізкультурно – спортивних заходів через своїх депутатів, вимагати заслуховування на виконкомі, сесії, постійних комісіях фізкультурно-спортивних питань, участі команд селища в районних, обласних змаганнях.

3. Стас:  Ви не праві, щоб отримати головну біль – треба звертатись до селищної ради.

Питання звучить не коректно.

4. Віталій: Чому в Ямполі склалася така ситуація, що коли треба розв’язати якесь спортивне питання треба звертатися до О.Савченка, а щоб отримати “головний біль”з цього питання – до відділу молоді та спорту РДА. 

В.Смирнов: Я так зрозумів, що це в більшій мірі стосується футбольних питань? Шановний Віталію, справа в тому, що Савченко О.Л. є головою Федерації футболу Ямпільського району. А згідно угоди, укладеної 19 лютого 2010 року між відділом у справах молоді та спорту Ямпільської райдержадміністрації та Ямпільською районною громадською організацією «Федерація футболу Ямпільського району» відділ надає Федерації повноваження щодо розвитку футболу на території Ямпільського району, виключне право представляти футбол на відповідних обласних спортивних змаганнях, а також виключне право на організацію та проведення офіційних змагань районного рівня з футболу.

 Федерація розробляє та затверджує календарний план спортивних змагань, Положення про проведення спортивних заходів, інші регламентуючі документи Федерації. Така ж ситуація і на обласному рівні. Всі футбольні питання в компетенції Федерації футболу Сумщини.

Савченко О.Л. також очолює фізкультурно-спортивний клуб «Полісся» Ямпільської селищної ради.

І просто, як людина, що займає активну життєву позицію, веде здоровий спосіб життя, він приймає активну участь в організації і проведенні спортивних змагань в смт.Ямпіль, районі. Побільше було б таких ентузіастів спорту в усіх населених пунктах району. Тому, що левова частка підготовчої і тренувальної роботи повинна проходити саме в населених пунктах району і як підсумковий результат участь в районних,обласних змаганнях. Нормативними документами рекомендовано сільським головам ввести до штатів сільських рад посад інструкторів з фізичної культури і спорту . Але зрозуміла фінансова ситуація в сільських радах унеможливлює вирішення даного питання.


5. Олександр: Цікаво, як на сьогодні справи в “дорослому” спорті? Які змагання для дорослих а не для школярів були проведені в районі в цьому році, скільки спортсменів прийняло в них участь? Прокоментуйте ситуацію.

В. Смирнов: У 2011 році на проведення спортивних заходів з районного бюджету було виділено 20 000 грн. Це більше, ніж у попередньому році рівно в 4 рази. „Дорослі” спортивні змагання пройшли протягом 2011 року: Х Міжнародний турнір з волейболу ім. М.М.Неплюєва, Кубок голови Ямпільської райдержадміністрації (6 видів спорту), особиста першість району з шахів, міжрайонний шаховий турнір „Шлях до майстерності”, першість району з волейболу (чоловіки, жінки), першість району з міні-футболу, День Олімпійського бігу, районний туристичний зліт, районний турнір з міні-футболу пам’яті воїна – афганця С.Ошомка, літні районні спортивні ігри, районна спартакіада держслужбовців, районна спартакіада допризовної молоді.

А от кількість учасників бажає бути більшою. Районні змагання можна проводити дуже часто, але в них приймають участь в основному одні і ті ж молоді люди. Потрібно проводити більше тренувань і змагань на рівні міста, селищ, сіл і вже як заключний етап – участь в районних, обласних змаганнях.

6. Patriot: Виктор Петрович! Как Вы относитесь к победам команд, в которых 99%-легионеры.Я имею ввиду победу в этом сезоне дружбинской команды по футболу,воздвиженской – в волейбольном турнире и т.д. 

В. Смирнов: Як колишній спортсмен і просто громадянин я проти засилля легіонерів в місцевих командах.

Але ми живемо в період комерціалізації спорту. І дуже багато турнірів проводиться і фінансується приватними структурами, спонсорами ( згідно положень про проведення змагань команди комплектуються за будь – яким принципом).

 Якщо брати до уваги чемпіонат області з футболу, то я за введення «ліміту» на легіонерів, бо ситуація складається таким чином, що місцеві спортсмени не мають можливості проявити себе і бажання проводити інтенсивні тренування. Для того, щоб команда успішно виступала в змаганнях необхідно 4-5 років спільних інтенсивних тренувань. Зрозуміло і результат буде через цей проміжок часу. А всім хочеться мати результат сьогодні за будь – якої ціни.

7. Zorro:Чи побудують в Ямполі хокейний майданчик?Хто відповідальний за будівництво? Вже на порозі зима а нічого не зроблено.Чому ніхто не залучує добровольців? Чи відповість хто-небудь за бездіяльність, чи у нас повний “беспредел”?

В. Смирнов: Хокейна площадка будується на території Ямпільської селищної ради для молоді селища, тому всі організаційні й фінансові питання повинна узгоджувати дана селищна рада. Зі слів селищного голови Н.Цибулько і представників ініціативної групи вже вирішено питання виділення земельної ділянки, виготовлення стовпчиків, йде заготівля штакетної планки. При наявності всіх необхідних матеріалів потрібна буде допомога молоді селища у встановленні огорожі площадки (оголошення буде через друковані і електронні ЗМІ.)

8. NIK:Почему в Ямполе так и не соизволили провести Спартакиаду между учреждениями и предприятиями? Почему такое наплевательское отношение к физкультуре и спорту в райцентре?Какое Ваше видение улучшения спортивно – массовой работы именно в Ямполе?

В. Смирнов: Три роки поспіль відділ у справах молоді та спорту райдержадміністрації рекомендує міськселголовам (м.Дружба, смт.Свеса, смт.Ямпіль) проводити місцеві спартакіади з видів спорту.

 Чому не була проведена селищна спартакіада ( хоча положення було розроблено) треба спитати у голови Ямпільської селищної ради. Одне тільки я хочу сказати, що проведення спортивних змагань можливо при активній допомозі самих спортсменів, активістів спорту, керівників підприємств,організацій установ і велика організаторська зацікавленість спеціаліста, який відповідає за спортивну роботу.

9. Kiler: Спортивные сооружения-основа для занятий спортом. В районне нет ни одного стадиона с беговыми дорожками, с натяжкой можно говорить о 3 футбольных полях. Футбольное поле с искусственным покрытием в Ямполе используется на 0,0001% и находится в разбитом состоянии (такой безхозяйственности нет нигде в области), а власти района тешат всех обещаниями о прекрасном будующем, которое никак не наступит. Вопрос: сколько лет надо ждать жителям района улучшения в спортивной инфраструктуре?

 В. Смирнов: Ви дуже добре володієте інформацією про стан матеріально – технічної бази спорту району. Самотужки вирішити питання будівництва спортивних споруд, зрозуміло, район не в змозі. Спорткомплекс знаходиться у спільній власності територіальних громад району (оперативному підпорядкуванні відділу освіти райдержадміністрації). У 2011 році з районного бюджету виділено 100 тис. грн. на будівництво покрівлі спорткомплексу. Остаточна добудова можлива тільки при надходженні коштів з державного, обласного бюджетів.

Футбольне поле зі штучним покриттям знаходиться на балансі Ямпільської ЗОШ І-ІІІ ст. № 2.

Даний майданчик я особисто привозив з м. Києва і встановлював у 2004 році. Стан майданчика в даний час не задовольняє нікого. Він вже потребує капітального ремонту. Таким його зробили в основному молоді люди селища Ямпіль. Коштів у відділі освіти на ремонтні роботи немає. Тому дирекція Ямпільської ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 звертається до молоді, спонсорів допомогти в ремонті спортивного майданчика.

Розроблено проект обласної програми забезпечення населених пунктів (де проживає більше 1 тис. жителів) сучасними спортивними майданчиками зі штучним покриттям за кошти державного бюджету до 2015 року. Але основу для майданчика та огорожу забезпечує замовник.

10. Татьяна Степановна: Когда же наконец заработает Дворец культуры в Свессе?! Сколько можно “завтраками кормить”?! Больно смотреть, как на глазах выходят из строя конструкции Дворца в неотапливаемом, с текущей крышей здании. О какой работе с молодежью идет речь? Спасибо свессянам, которые по собственной инициативе и за свои денежки построили хоккейную площадку.

В. Смирнов: На даний час, наскільки мені відомо, створена района комісія по передачі об’єктів соціальної сфери  ПАТ «СНЗ» (в тому числі і Палацу культури) на баланс Свеської селищної ради. Я не є членом цієї комісії, тому не можу дати конкретну відповідь. Для одержання більш детальної інформації з данного питання раджу звернутися до Свеської селищної ради.


11.. Yampilchanin:Що потрібно зробити, щоб в смт Ямпіль з’явилася лижна траса біля спорткомплексу? Вона б дала змогу займатися тренуваннями як спортсменів ДЮСШ  так і залучити до занять фізкультурою доросле населення. Конкретно розкажіть, що з цього питання робить ваш відділ та селищна рада, якщо відомо?

В. Смирнов: Адміністрація районної ДЮСШ вже декілька років намагається розмітити тимчасову трасу для проведення легкоатлетичного кроссу та лижних змагань біля спорткомплексу в смт Ямпіль. Але виникла проблема з плануванням частини траси, що знаходиться на території бувшої «Сільгоспхімії». 18.10.2011 року Ямпільський селищний голова Н.Цибулько (земельна ділянка селищної ради) провела перемовини з головою ТОВ»Україна» М.Отрошком та начальником Ямпільського «Райавтодору» Р.Косенком про проведення земельних робіт прямо на місці. З’ясувалося, що для вирівнювання, сааме цієї ділянки потрібна важка гусенична техніка (бульдозер). Він зараз знаходиться в селі Туранівка. Зі слів Н.Цибулько, після повернення він буде направлений на спорткомплекс.

Ще раз підкреслюю: це буде тимчасова невеличка лижна траса. Будівництво стаціонарної лижної траси в цьому місці не передбачено. До речі, в смт Ямпіль відсутня група лижної підготовки.

12. О.Савченко: Вікторе Петровичу! Підтвердіть чи заперечте, що зараз іде підготовка до прийняття державної програми розвитку фізичної культури і спорту на 2011-2016рр., і що одним із завдань програми є забезпечення ЗОШ і спортшкіл матеріально – спортивною базою на рівні сучасних вимог. Але, судячи з пропозицій, що приймаються до розгляду,  рівень сучасності визначається навіть не розрахунковими мінімальними потребами, затвердженими профільними міністерствами,а розміром коштів, які можно аккомулювати на ці цілі у зазначений період. Чи вірний такий підхід? На скільки відсотків пропозиції до програми від Ямпільського району задовольняють розрахункові потреби, чи будуть вимоги до результатів роботи зазначених структур (ЗОШ і ДЮСШ) скореговані до рівня відсотків забезпеченості?

В. Смирнов: Ситуація складається таким чином, що термін дії програм розвитку фізичної культури і спорту на 2007 – 2011 роки (Державної, обласної, районної) закінчується у 2011 році. Тому повинні бути затверджені нові програми. Поки що не опубліковані проекти Державної та обласної програм. Районна програма, як правило, приймається після затвердження обласної. Але не всі, мабуть, знають, що кошти на проведення спортивних заходів виділяються при наявності конкретної програми. І, мабуть, нам прийдеться не чекаючи розробляти і приймати районну програму, щоб отримати фінансування у 2012 році. Точно такі ж програми повинні приймати всі міськселсільради. Немає програми – немає фінансування спортивних і інших заходів.

Шановний, Олександре Леонідовичу, поки що я не маю проекту обласної програми, тому не можу говорити про методику розрахунків забезпечення загальноосвітніх навчальних закладів та ДЮСШ спортивним інвентарем та обладнанням. Зрозуміло, що все це ляже в більшості на районний бюджет. А він відомо який.

13. Олег М.: Як в районі підтримують молодь? Можливо створюють робочі місця? Можливо організовують дозвілля? Чи, можливо, будують житло?
Я не бачу вашої роботи і роботи влади (цієї, минулої і позаминулої)!!!

В. Смирнов: На дане питання більш компетентну відповідь могли б дати спеціалісти економічного напрямку тому, що всі ваші питання пов’язані з розвитком економіки району. Як на мене, тільки надходження інвестицій дадуть можливість відродити економіку району.

Керівництво району проводить ціленаправлену політику на укладання соціальних угод з інвесторами – сільгоспвиробниками і кошти направляються на соціальну сферу села.

 14. Михайло: Чи може взяти на себе Ваш відділ організацію груп для відвідування Шосткинського басейну в зимовий період?

В. Смирнов: Відділ у справах молоді та спорту райдержадміністрації є державною установою і не має права займатися даним видом діяльності. Ми можемо надати тільки інформаційну та консультативну допомогу.

Дякую за участь в Онлайн – конференції. Запрошую всіх мешканців району, незалежно від віку, до занять фізичною культурою і спортом. Бажаю всім міцного здоров’я і хай вам щастить.