Робітнича  професія – це  широкий діапазон можливостей  молодої людини в сучасному виробництві. Праця в тій галузі, до якої є схильності й інтерес, праця за велінням серця та розуму розкриває в людині всі здібності, таланти, а може й геніальність. Нині без спеціаліста, майстра своєї справи не обійтися. В кожному технологічному процесі відбиток перш за все робітничих рук. Без робітника не впроваджується жодна найвища ідея вченого, наймодернізованіший проект інженера, конструктора, не буде працювати й найновіша техніка. Саме руками робітника й створюються матеріальні цінності родини, добробут народу, процвітання України.

 У 1924 році в селищі Свеса в приміщенні маєтку та заводських майстернях М.М.Неплюєва було відкрито школу фабрично-заводської освіти (ФЗО), яка б мала готувати  висококваліфіковані кадри  із слюсарної та токарної справи; шоферів, компресорщиків і шишельників. З роками назви  освітнього закладу змінювали (ФЗО №10, технікум, ФЗУ,      РУ №8, ПТУ №3, СПТУ, СПАЛ), але незмінною залишалась мета організації навчальної, професійної та виховної діяльності.

У радянські часи, стабільні п’ятирічки та у важкий час економічних і політичних потрясінь училище не збилося  з налагодженого ритму роботи. Навпаки, коли інші терпляче очікували допомоги зі сторони, педагогічний колектив та адміністрація  училища продовжували наполегливо працювати по зміцненню навчально-матеріальної бази.

Керівництво навчальним закладом здійснювали протягом його історії: Дубовик М.І – 1924-1930 рр.,  Лисиця Ф.А. – 1930-1953 рр., Кондратенко М.Д – 1953-1957 рр., Гриценко О.І. – 1957-1970 рр., Філін В.Г. – 1970-1974 рр., Мирошниченко В.М. – 1974-1996 рр., Копилов В.П. – 1996-1997 рр., Сергієнко М.Й. – 1997-2010 рр., Дяченко Р.І. – 2011-2014 рр., Родителева Т.В. з 2014 р.

Найбільша кількість випускників припадає на 70-ті роки, коли навчалося до 600 учнів, а всього за час існування навчальним закладом було підготовлено і випущено спеціалістів за 25 професіями  більше 20 000 учнів.

Серед них є Герой Радянського Союзу, генерал армії, майстри «золоті руки», чудові спеціалісти і просто добрі люди.

Багата історія ліцею своїми династіями, як учнівськими, так і робітничими. Від діда до онука перейшла естафета навчатися в стінах ліцею Щербини І.І., Прядка О.І., Мірошниченка В.М. Сім’я Ковальових тісно з ним зв’язана і до цієї пори. Ось вже півстоліття  це сімейство віддає сили і натхнення для навчання і виховання учнівської молоді.

Завдяки згуртованості колективу, навчальний заклад ще з радянських часів неодноразово нагороджувався перехідним Червоним Прапором, займав призові місця на обласних конкурсах, республіканських виставках технічної творчості, Всеукраїнських конкурсах педагогічної майстерності. Головною історичною нагородою майстрам в/н була срібна медаль на Всесоюзній виставці ВДНГ. А нещодавно три викладачі ліцею здобули високе звання у конкурсі «Золоте серце».

 З  метою  формування  загальнолюдських  моральних рис, правових знань в учнівської молоді  педколектив, психолог, бібліотекар  та  органи  учнівського самоврядування постійно проводять анкетування, цікаві зустрічі, виставки-огляди, конкурси, змагання, які допомагають кожному виявити свої мистецькі дарування та індивідуальні особливості, а також формують  навички здорового способу життя, профілактику шкідливих звичок та породження випадків аморальної поведінки в учнівському середовищі.

Традиційними і  популярними серед учнів є такі заходи:  «Осінній бал», «А ну-мо, хлопці», «Новорічний карнавал», «День святого Валентина», Свято  гумору,  «День   здоров’я», тематичні та предметні  тижні. Наші спортсмени були неодноразово переможцями обласних спартакіад, їх нагороджено кубками і дипломами.

У 2015 році ДПТНЗ «Свеський професійний аграрний ліцей» проводить набір учнів за такими професіями: на базі 9 класу: Слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування. Електрогазозварник. Плодоовочівник. Кухар. На базі 11 класу: Продавець продовольчих товарів.  Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування. Водій автотранспортних засобів (категорія «С»).

5 thoughts on “Свеському професійному аграрному ліцею – 90 років

  1. И где рабочие профессии в 15 году?Загубылы ЗАВОД ЗАГУБЫЛЫ И ПРОФЕССИИ РАБОЧИЕ! ЗАТО СЛАВА УКРАИНЕ.

  2. И где рабочие профессии в 15 году?Загубылы ЗАВОД ЗАГУБЫЛЫ И ПРОФЕССИИ РАБОЧИЕ! ЗАТО СЛАВА УКРАИНЕ. А ВООБЩЕ ОТ ДУШИ ПОЗДРАВЛЯЮ ВСЕХ ТЕХ ЛЮДЕЙ КТО ДУШУ ВЛОЖИЛ В ПОДГОТОВКУ КАДРОВ ДЛЯ ЗАВОДА,ХАЙ СЧАСТЫТЬ ВАМ ЛЮДЫ ДОБРИ,ЗДОРОВЬЯ И МИРА!

  3. Новость — оперативное информационное сообщение, которое представляет политический, социальный или экономический интерес для аудитории в своей свежести, то есть сообщение о событиях произошедших или происходящих в данный момент,но не месячной давности…

Comments are closed.