69-річній ямпільчанці «рятування» нащадка вилилось у втрату 12 000 гривень, – повідомляє СЗГ УМВС України в Сумській області.

Мешканка Ямполя стала однією з чотирьох постраждалих від злочинних дій шахраїв. Лише за одну добу аферисти на Сумщині збагатились на 38 тисяч гривень, вийнявши ці кошти з кишень літніх жінок.

Схема, за якою діють ошуканці, в більшості випадків однакова: на телефон майбутньої жертви надходить дзвінок від невідомого, котрий, представляючись працівником міліції, повідомляє людину про скоєння її родичем (сином, зятем, братом тощо) правопорушення, і пропонує «вирішити» питання про непритягнення затриманого до кримінальної відповідальності. Розмова ведеться таким чином, що увага жертви прикута виключно до «рятування» рідної людини, при цьому основний акцент робиться саме на терміновості: мовляв, кошти потрібні негайно або на лікування потерпілого, котрого ніби-то побив затриманий родич, або ж потерпілий саме за таку суму і саме зараз згоден забрати поки що незареєстровану в міліції заяву. Наголос в таких випадках робиться на вирішенні ситуації «тут і зараз», а оскільки шахраї, як правило, дуже хороші психологи, вони не дають своїй жертві можливості відволіктися на інші думки, крім однієї – віддати будь-які гроші, аби владнати справу.

Показовим і сумним в цих випадках є один і той же факт – люди, особливо літні, настільки довірливі, настільки їм не вистачає уваги своїх родичів та близьких, що вони самі раді віддати останні кошти, аби лише допомогти синові у скрутну хвилину. І поза увагою залишаються доводи розуму, що їхні сини – далеко не ті люди, котрі здатні серед ночі вчинити бійку або когось скалічити.