Всупереч забороні в Ямполі  масово спалюють суху траву та опале листя, що негативно впливає на стан довкілля, – повідомляє  відділ містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та цивільного захисту Ямпільської районної державної адміністрації. 

З настанням осені в районі потерпають від диму та вогнищ. Спалювання сухої рослинності, листя вже стало невід’ємною ознакою цього періоду.

Можливо не всі знають, але це надзвичайно шкідливо не лише для здоров’я людини, а й для навколишнього природного середовища.

Значна кількість диму від випалювання сухої рослинності та її залишків сприяє збільшенню кількості запальних захворювань органів дихання й очей, захворювання серцево-судинної системи.

Спалюють також і побутові та промислові відходи, у процесі горіння, яких утворюються діоксини, що дуже небезпечні для здоров’я, адже ці речовини токсичні, стійкі до розпаду та здатні до накопичення в організмах людей і тварин. Тому, спалювати суху рослинність, листя, побутові та промислові відходи заборонено діючим законодавством.

У зв’язку із негативним впливом на довкілля, за самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків, законодавством України передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу: громадянам – на суму від 170 до 340 грн., посадовим особам – від 850 до 1190 грн. За спалювання відходів на території підприємств, установ, організацій законодавством передбачена адміністративна відповідальність на посадових осіб у вигляді штрафу на суму від 850 до 1700 грн.

Проводити утилізацію сухої рослинності та листя необхідно. Одним із методів утилізації може бути компостування – розкладення рослинних залишків без доступу кисню з утворенням компосту – однорідної органічної маси, яку можна використати в якості добрив. Найбільш цінною характеристикою компосту, як добрива вважається вміст у ньому великої кількості хімічних елементів, необхідних рослині для життя.

1 thought on “Спалення сухої трави – незаконне

  1. Эта статья уже на актуальна,так как давно все уже спаленои стояло в дыму…..

Comments are closed.

error: Content is protected !!
Site Protection is enabled by using WP Site Protector from Exattosoft.com