Всупереч забороні в Ямполі масово спалюють суху траву та опале листя, що негативно впливає на стан довкілля, – повідомляє відділ містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та цивільного захисту Ямпільської районної державної адміністрації.
З настанням осені в районі потерпають від диму та вогнищ. Спалювання сухої рослинності, листя вже стало невід’ємною ознакою цього періоду.
Можливо не всі знають, але це надзвичайно шкідливо не лише для здоров’я людини, а й для навколишнього природного середовища.
Значна кількість диму від випалювання сухої рослинності та її залишків сприяє збільшенню кількості запальних захворювань органів дихання й очей, захворювання серцево-судинної системи.
Спалюють також і побутові та промислові відходи, у процесі горіння, яких утворюються діоксини, що дуже небезпечні для здоров’я, адже ці речовини токсичні, стійкі до розпаду та здатні до накопичення в організмах людей і тварин. Тому, спалювати суху рослинність, листя, побутові та промислові відходи заборонено діючим законодавством.
У зв’язку із негативним впливом на довкілля, за самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків, законодавством України передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу: громадянам – на суму від 170 до 340 грн., посадовим особам – від 850 до 1190 грн. За спалювання відходів на території підприємств, установ, організацій законодавством передбачена адміністративна відповідальність на посадових осіб у вигляді штрафу на суму від 850 до 1700 грн.
Проводити утилізацію сухої рослинності та листя необхідно. Одним із методів утилізації може бути компостування – розкладення рослинних залишків без доступу кисню з утворенням компосту – однорідної органічної маси, яку можна використати в якості добрив. Найбільш цінною характеристикою компосту, як добрива вважається вміст у ньому великої кількості хімічних елементів, необхідних рослині для життя.
Эта статья уже на актуальна,так как давно все уже спаленои стояло в дыму…..