Сумською міжрайонною прокуратурою з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері проведено перевірку додержання вимог Бюджетного кодексу України, земельного та іншого природоохоронного законодавства в діяльності агропідприємства при використанні земельної ділянки площею 94,02 га на території Ямпільського району.
Як повідомив прокурор Сумської міжрайонної прокуратури Олександр Вольченко, між суб’єктом господарювання та Ямпільською районною державною адміністрацією укладено договір оренди земель державної власності площею 94,02 га до 31.12.2013.
Восени 2013 року (ще при діючому договорі) підприємством здійснено посів озимого жита, щодо подальшого укладання договору оренди зазначеної земельної ділянки товариство до відповідного органу не зверталося.
У липні 2014 року агропідприємством зібрано врожай із засіяної ще у 2013 році земельної ділянки, але протягом 2014 року агрофірма не сплачувала жодних коштів до бюджету за фактичне використання 94,02 га земель державної власності.
За втручання прокуратури підприємство звільнило зайняту земельну ділянку площею 94,02 га та відшкодувало кошти державі за користування земельною ділянкою в сумі 17 тис. грн.