Через дефіцит потужності, що виник при аварійному відключенні третього блоку Запорізької АЕС та аварійним ремонтом 16 енергоблоків на ТЕЦ, згідно з вимогами розпочато чергове відключення споживачів Сумської області, задіяних у ГАВ (графіки аварійних відключень). Про це повідомили у департаменті екології, паливно-енергетичного комплексу та природних ресурсів Сумської обласної державної адміністрації.

Слід зазначити, що згідно з вимогами «Інструкції про складання й застосування графіків обмежень і аварійних відключень споживачів, а також застосування протиаварійних систем зниження електроспоживання» графік аварійних відключень, розроблений ПАТ «Сумиобленерго», погоджений Держенергонаглядом у північному регіоні та Сумською обласною державною адміністрацією.

Відповідно до вимог даної інструкції графіки аварійних відключень можуть вводитись у дію у складних аварійних ситуаціях за розпорядженням диспетчера НЕК «Укренерго», диспетчера електроенергетичної системи, директора або головного інженера підприємства електроенергетики. Введення ГАВ та СГАВ здійснюється персоналом підприємства електроенергетики та підстанцій електроенергетичних систем шляхом відключення живильних ліній та трансформаторів безпосередньо із центрів живлення без попередження споживачів.

Термін реалізації ГАВ становить 10-15 хвилин, СГАВ-1-3 хвилини. Отже, часу на попередження споживачів немає. Тривалість у перерві електропостачання споживачів під час відключення за графіками (ГАВ, СГАВ), як правило, не має перевищувати 2-х годин, а за погодженням з місцевими органами виконавчої влади може становити більший період часу. У складних аварійних ситуаціях допускається багаторазове відключення одних і тих самих ліній за ГАВ з перервою між відключеннями на 1-2 години.

Джерело: http://regionews.sumy.ua/

1 thought on “На Сумщині продовжують вимикати світло

  1. Скажите мне пожалуйста-какого хрена мозги трахать простому люду о нехватке электрики в стране-пусть расскажут сколько её уходит на экспорт.Как по мне это уже начался настоящий геноцид и Кроль и Поросёнок будут делать всё чтоб нас побольше сдохло,вымерзло,недоучилось,недолечилось

Comments are closed.