Добігає до завершення 2014 рік, саме час згадати чим в цьому році жив наш Ямпіль, які події хвилювали та радували його мешканців.

Зробити це дуже просто, варто лише прогорнути архів нашого видання. До Вашої уваги підбірка статей, які виявились найпопулярнішими серед читачів Ямпільської інтернет-газети в січні – березні 2014 року.

Січень. Країна живе повідомленнями з головної площі держави – Майдану Незалежності, де саме набирає обертів Євромайдан. Ці події не залишаються поза увагою ямпільчан, в громаді розпочинається протистояння між прихильниками чинної влади та бажаючими змін. Водночас, це протистояння проходить  мирно, головним чином у формі дискусії.

Життя ямпільської громади протікає у звичному руслі. Районна влада приймає  бюджет району, місцеві ради формують програми соціально-економічного розвитку територіальних громад. Звичайні ямпільчани заклопотані новорічно-різдвяними святкуваннями, на зміну яким приходять хрещенські. В селищі відкривається хокейний майданчик. В кінці місяця на Ямпільщині значно холодає, районній комісії ТБНС доводиться призупиняти заняття в школах.

Лютий.  Ситуація на Майдані Незалежності загострюється, протестуючі домагаються усунення Януковича від влади. Мешканці Ямполя розгублені несподіваними подіями, серед них починають поширюватись панічні настрої.

В Ямполі виникають черги біля банкоматів, серед людей поширюються чутки про закриття банків. Ямпільчани стурбовані інформацією про можливе знесення пам’ятника Леніну представниками «Правого сектору», в селищі проводиться мітинг, щоб цього не допустити. Після чого розпочинається дискусія про подальшу долю цього пам’ятника, активні мешканці громади вирішують залишити його на звичному місці.

В Ямполі виникає нова проблема – вовки, які тероризують віддалені вулиці, але працівникам лісництва вдається здійснити відстріл цих тварин. Приходить трагічна новина з міста Дружби, де на пожежі загинуло двоє людей.

Водночас у ямпільчан є і приємні новини. В обласному центрі встановлюють погруддя загиблого воїна-афганця з Ямполя Сергія Ошомка, а вихованка лижного відділення Ямпільської районної дитячо-юнацької школи Тиченко Оксана виборює срібну медаль Чемпіонату України з лижних гонок у командній естафеті.

Березень. В Україні відбуваються зміни у владній вертикалі, проте керівництво Ямпільського району залишається на своїх місцях. Поступово розпочинається україно-російський військовий конфлікт.

На кордоні виникає велике угрупування російських військ, частина мешканців району переконані – незабаром відбудеться введення військ. В Ямпільському районі розпочинається часткова мобілізація, повістки приходять лише тим, хто пройшов військову службу і має необхідну військову професію.

Хаос, що триває в державі знаходить своє відображення і в Ямпільському районі, невідомі обливають фарбою приміщення Ямпільської селищної ради. В селищі не проводяться жодні роботи з капітального будівництва та ремонту через арест рахунків селищної ради.

На Ямпільщині сходить сніг,на перше місце виходить необхідність благоустрою території. В Ямполі відбуваються суботники по благоустрою громадських місць.

Наприкінці місяця приходить звістка про пожежу в храмі Успіння Богородиці в селі Чуйківка. Старовинна церква повністю знищена вогнем.

Далі буде