У зв’язку з виявленням в сусідньому Середино-Будському районі випадку захворювання на Африканську чуму свиней, Ямпільський район оголошено «зоною нагляду».

 «Середино-Будський, Ямпільський, Шосткинський, Кролевецький, Конотопський райони оголошено зоною нагляду. Зараз там проводиться роз’яснювальна робота серед населення щодо попередження захворювання, – повідомив начальник Головного управління ветеринарної медицини в Сумській області Михайло Лузан.

Михайло Лузан наголосив, що у Російській Федерації виникла серйозна ситуація із захворюванням на АЧС. Саме тому, у буферній зоні – а це 20 кілометрова ділянка вздовж кордону – громадянам радять утриматися від розведення свиней через велику ймовірність інфікування.

У ході засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії було прийнято план заходів щодо профілактики, недопущення поширення та ліквідації захворювання на африканську чуму диких свиней. Ним зокрема, заборонено у зоні нагляду торгівлю на ринках живими свинями, м’ясом із них та іншими продуктами свинарства, постачання населенню продуктів тваринництва без наявності супровідних ветеринарних документів; доручено організувати та провести у зоні захисту та зоні нагляду заходи щодо знищення гризунів на фермах та подвір’ях громадян, гуманне знищення безпритульних тварин; у зоні нагляду заплановано провести обов’язкове щеплення всього свинопоголів’я проти класичної чуми; забезпечити дотримання «закритого режиму» роботи у свиногосподарствах усіх форм власності тощо.

Окрім того, повідомляється, що в Ямпільському районі найближчим часом планується проведення депопуляції диких тварин.

error: Content is protected !!
Site Protection is enabled by using WP Site Protector from Exattosoft.com