Депутати Ямпільської районної ради прийняли рішення оптимізувати ліжковий фонд центральної районної лікарні та ліквідувати три фельдшерські пункти.

Зокрема, рішенням «Про скорочення ліжкового фонду, створення та ліквідацію структурних підрозділів» було скорочено 9 ліжок терапевтичного відділення Свеської селищної лікарні, 15 ліжок терапевтичного відділення Дружбівської міської лікарні та ліквідовано Привокзальний, Імшанський і Зоренський фельдшерські пункти Ямпільської ЦРЛ.

За відповідне рішення 29 квітня проголосували вісімнадцять присутніх на позачерговій сесії депутатів районної ради, ще двоє – були проти. Розгляд питання супроводжувався жвавою дискусією, депутати наводили аргументи, як «за», так і «проти» оптимізації. Перше голосування виявилось невдалим – рішення отримало лише 16 з 17 необхідних голосів. Тож, депутати вирішити продовжити обговорення і повторно проголосувати за це рішення.

Перед присутніми виступив головний лікар КЗ «Ямпільська центральна районна лікарня» Вадим Бойчунь, який запевнив депутатів, що скорочення ліжкового фонду не призведе до погіршення якості надання медичних послуг мешканцям району.

–Медична галузь має значну фінансову незабезпеченість, нам не вистачає трьох місячних фондів заробітної плати. Ми вже здійснили всі можливі заходи з економії бюджетних коштів. Зокрема, були урізані заробітні плати, відбулась економія газу та електроенергії, але цього недостатньо. Зараз ми не можемо нічого робити без прийняття даного рішення, лише переводити працівників на неповний робочий день, але в такому разі людина отримує зменшену зарплату, а нарахування здійснюються у повному обсязі. Відчутної економії не відбувається.  У разі прийняття рішення «Про скорочення ліжкового фонду, створення та ліквідацію структурних підрозділів» офіційно запуститься процедура скорочення і ми, відповідно до закону, будемо вирішувати хто з працівників під неї потрапляє. Наразі 60 з 450 працівників медичної галузі району є пенсіонерами. Але слід врахувати, що значну частину з цих пенсіонерів нам просто ніким замінити.

Також, Вадим Бойчунь наголосив, що всі працівники цих відділень та фельдшерських пунктів, які мають медичну освіту, будуть забезпечені роботою. перевозка лежачих больных Звільнені будуть лише технічні працівники і то не всі з них. Мова йде про 5,25 ставки по Свеській лікарні, 14 ставок по Дружбівській лікарні, 2 ставок по Імшанському ФПу, 0,25 ставки по Зоринському та Привокзальному ФПу.

Заслухавши доповідь головного лікаря та врахувавши позицію керівництва району, депутати районної ради повторно проголосували за це рішення. На цей раз воно отримало 18 голосів «за» і було прийнято.

3 thoughts on “Депутати Ямпільської райради вирішили оптимізувати ліжковий фонд районної лікарні

  1. А им все пофиг – пусть народ дохнет. Без зарплаты – работники которых сократили и селяне которые не могут себе позволить приехать в рай центр. Скорую то х%:%:%й дождешься – не зря у нас их называют – не “Швидка допомога”, а “Швидка смерть”

      1. Ну если Ямполь для вас психушка – то наверное да

Comments are closed.