Адміністративно-територіальний устрій Ямпільського району зазнав великих змін у другій половині двадцятого століття.

8 грудня 1966 року у складі Сумської області було створено додатково два райони Великописарівський і Ямпільський. На той момент Ямпіль втратив статус районного центру у 1962 році і входив до складу Середино-Будського і Шосткинського районів.

Станом на 1 січня 1963 року до складу нашого району входило 66 сільських поселень, 3 селища міського типу і одне місто. Територія району сягала 0,9 тис. квадратних кілометрів. Цікаво, що на той момент в районі було лише 14 рад (на даний момент їх 16): Дружбівська міська, Свеська та Ямпільська селищні, Воздвиженська, Дорошівська, Княжицька, Марчихинобудська, Микитівська, Орлівська, Степненська, Усоцька, Чуйківська, Шатрищенська сільські ради. Очевидно, що Паліївська та Білицька сільські ради були утворені пізніше.

Редакція Ямпіль.INFO володіє задокументованими даними, що у період з 1960 по 1969 роки на території Ямпільського району три населені пункти змінили свої назви. Зокрема, було перейменовано смт Хутір Михайлівський у місто Дружба,  с. Рудня (околиця Ямполя) в село Івотка, селище залізничної станції Янпіль в селище Привокзальне.

Були об’єднані з іншими населеними пунктами або увійшли у смугу міст та селищ 10 населених пунктів: до складу міста Дружба увійшли села Юрасівка, Журавка, Кандибівка та хутір Кролевецький, Дупликівка увійшла до Степного, хутір П’яний до села Шатрище, хутір Рогізка до села Олине, хутір Сагайдачний до сіл Княжичи та Степанівка, а хутір Кремля та селище залізничного роз’їзду Неплюєве були об’єднані у селище Неплюєве.  

В цей же час з карти району зникли такі населені пункти: х. Баранець Воздвиженської сільської ради та хутори Деражня та Новопокровський Степненської сільської ради. Цікаво, що хутір з аналогічною назвою Деражня продовжував входити до складу Шатрищенської сільської ради.

2 thoughts on “Протягом 1960-69 років на Ямпільщині перейменували 3 населені пункти, ще 13 зникли з карти району

  1. Теперь есть села в которых нету жителей: Александровское, Базелевщина, Обьединенное, Никитское. Может, кто еще знает подобные населенные пункты?

Comments are closed.