Станом на 25 червня 2015 року в Ямпільському районному управлінні юстиції зареєстровано 58 осередків політичних партій. Ще щонайменше чотири політичні сили можуть отримати реєстрацію вже найближчим часом.

Звичайно не всі з цих політичних сил відзначаються активністю на території району. Зокрема, у попередніх виборах до Ямпільської районної ради брали участь тринадцять партій і лише вісім з них отримали своїх представників у «районному парламенті». У 2015 році районне управління юстиції зареєструвало районні організації трьох політичних партій. Існує висока вірогідність того, що перед місцевими виборами зареєструються щонайменше ще чотири.

Першою в Ямпільському районі була зареєстрована районна організація Комуністичної партії України (у 1994 році). Найбільше політичних сил (13) було зареєстровано у 2005 році (напередодні місцевих виборів 2006 року).

Цікаво, що у 2013-2014 роках на Ямпільщині не зареєстрували жодної політичної сили, але лише за перші шість місяців 2015 року таких вже зареєстровано три.


Що стосується лідерів політичних сил району, то серед них переважають пенсіонери (15 осіб), керівники підприємств, установ та організації (10) та тимчасово непрацюючі (9). Серед них лише два приватні підприємці, але є бухгалтери, перукарі, землевпорядники, бригадири, акушери, продавці, інспектори, водії, завідуючі складом та представники інших професій.

Цікаво, що найстарший керівник у ямпільських комуністів (сімдесят п’ять років), а наймолодший у місцевих радикалів (26 років). Найбільше керівників політичних партій району (4) народились у 1963 році.