Гостем онлайн-конференції на Ямпіль.INFO став голова Ямпільської районної ради Олександр Веретенник.

Добрий день, шановні читачі Ямпільської інтернет-газети! Дякую Вам за цікаві запитання, намагатимусь максимально відверто відповісти на них.

Андрей: Имеет ли право районный совет разогнать подчинённый ему Ямпольский поссовет или любым другим образом отреагировать на тарифный беспредел в посёлке?
Вы живёте в Дружбе, какие тарифы на воду в Вашем населённом пункте? Какое Ваше личное отношение к такому стремительному росту цены на воду?

Ответ: Уважаемый Андрей, сельский, поселковый, городской советы создаются из депутатов, которые избираются жителями села, посёлка, города на основе общего ровного и прямого избирательного права, путём тайного голосования. Советы представляют соответствующие территориальные громады и осуществляют от их имени функции и полномочия местного самоуправления. Ошибочно считать, что поселковый совет подчинён районному совету. Районный совет не может «разогнать» поселковый совет, который избирается громадой посёлка Ямполь и в своей работе руководствуется решениями сессий и отстаивает интересы избирателей территориальной громады посёлка Ямполь.

В городе Дружба тариф на водоснабжение для населения составляет 4, 42 грн. с НДС (3,68 грн. без НДС). Повышение тарифов на коммунальные услуги безусловно очень больной вопрос. Власть не должна допускать их незаконного повышения. Увеличение тарифов до экономически обоснованных проверяется Государственной инспекцией по контролю за ценами в Сумской области, поэтому их незаконное применение невозможно.

На основании положительного заключения инспекции исполком поссовета и согласовывает применение тарифа. Оценку работы коммунального предприятия должны дать сами потребители. В данный момент правительством создана Комиссия регулирования рынка коммунальных услуг. Поэтому будем ждать кардинальных изменений по оплате коммунальных услуг, с принятием рекомендаций по формированию единых тарифов Кабинетом Министров Украины.

Сегодня в райгосадминистрации состоится рабочая встреча с генеральным директором ООО «Водолей-БС» Олегом Сохошко. На этой встрече будет рассматриваться вопрос тарифной политики в посёлке Ямполь.

Denis: Що робиться районною радою та головою особисто у питаннях, пов’язаних з екологією навколишнього середовища, ходом виконання плану дій з гігієни довкілля та стану санітарного благополуччя на території району?

Відповідь: Денисе, разом з державною адміністрацією, районна рада, в межах своєї компетенції, сприяє заходам пов’язаним з екологією навколишнього середовища. Наприклад, в 2010 році за рахунок коштів державного бюджету було виконано затарювання отрутохімікатів по Свеській селищній раді. З 100 тон ядохімікатів було затарено 70% на загальну суму 330 тисяч гривень. Ямпільською селищною радою було розроблено проектно-кошторисну документацію на реконструкцію очисних споруд (блок біофільтрів) на загальну суму 1238656 грн., розроблено проектно-кошторисну документацію на облаштування сміттєзвалища в смт Ямпіль. Розроблено проектно-кошторисну документацію на облаштування сміттєзвалищ в селищі Свеса та місті Дружба. Головне завдання в тому, щоб разом з РДА вирішити питання фінансування цих заходів на рівні обласного і державного бюджетів

Якщо Ви маєте на увазі виробництво деревинного вугілля, то можу сказати одне: виробництво деревинного вугілля на території селищної ради незаконне, питання розглядається в судах і буде обов’язково вирішено на користь громади.  Радник голови районної ради О.Л. Лабога, який забезпечує юридичне супроводження, постійно надає кваліфіковані роз’яснення та юридичну допомогу Ямпільському селищному голові Н. М. Цибулько в цьому питанні.

А взагалі, гігієна довкілля та стан санітарного благополуччя в першу чергу залежить від нас самих – жителів району.

Максим: Чи будуть в найближчий час розвиватися гуртки, спортивні секції й інші молодіжні громадські організації району?

Відповідь: У 2010-2011 навчальному році при ЗОШ району діяли 127 гуртків різного напрямку, 1888 дітей задіяно у 148 гуртках та секціях позашкільних установ району. На базі районної станції юних натуралістів діє 85 гуртків, в яких займається 992 учня. При РЦДЮТ функціонує 44 гуртки, в яких навчаються 627 вихованців. При ДЮСШ створено 19 груп, у яких займається 269 учнів.

В районі зареєстровано молодіжну громадську організацію “Патріотична молодь Ямпільщини”, завданням якої є об’єднання молоді для задоволення спільних спортивних, духовних, соціальних і економічних інтересів. Молодіжна організація проводить історико – патріотичні походи по місцях бойової слави.

До речі, з ініціативи місцевих жителів на чолі з приватним підприємцем  В.В Косинським в цьому році планується збудувати хокейне поле в центрі селища Ямпіль. Тому, Максиме, прояви ініціативу та залучи своїх друзів та знайомих взяти активну участь у будівництві поля.

Василь: Що Ви, Олександре Григоровичу , вважаєте своїми головними здобутками за 8 місяців своєї роботи?

Відповідь: Про здобутки говорити, на мою думку,  ще рано . Але певні результати є. По-перше,  створено надзвичайно сильну і професійну депутатську фракцію «Будуємо нову Ямпільщину!» в кількості 27 депутатів. Серед них є представники «промислового блоку», управлінці аграрної сфери, сфери медицини та освіти. Ділові, професійні якості кожного депутата прагнемо використовувати з максимальною віддачею.

З кожним депутатом ведеться конструктивний діалог, не поділяючи їх на представників більшості та опозиції. Всі разом думаємо не про колір партійної символіки, а про благо жителів Ямпільщини. Щоб вийти на повний рівень соціально-економічногорозвитку Ямпільщини, поліпшити життя територіальних громад, розвивати території необхідно постійно підвищувати рівень довіри людей до влади, використовувати резерви для підвищення ефективності роботи як ради в цілому, так і кожного депутата окремо.

NIK: Олександре Григоровичу, розкажіть, будь ласка, які програми розвитку району в цьому році вдалося підтримати і профінансувати?

Відповідь: Це, по – перше, програма кадрового забезпечення галузей економіки Ямпільського району до 2016 року.

2) Районна комплексна програма ” Здоров’я нації” на 2002 -2011 роки

3) Районна програма підтримки громадської організації ветеранів Великої Вітчизняної війни, ветеранів праці, інших пенсіонерів – громадян похилого віку на 20011-2013 рр.

4) Районна програма соціального захисту населення на 2009-2011 роки

5) Районна програма розвитку фізичної культури і спорту та будівництва, реконструкції, ремонту, оснащення спортивних споруд на 2007 – 2011 роки

6) Програма економічного та соціального розвитку Ямпільського району на 2011 рік.

7) Районна програма реформування системи закладів для дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на 2011 -2014 роки.

Програма проведення заходів щодо відзначення та нагородження громадян, трудових та творчих колективів за їх сумлінну працю,, досягнуті результати та за їх внесок у справу соціально – економічного та культурного розвитку району на 2011 рік.
Всього профінансовано станом на 01.07.2011на суму 134,8 тис. грн.

Duru: Цікавить,як нині складається Ваша співпраця з районною державною адміністрацією?

Відповідь: «Гірким досвідом» можна назвати період минулих років, коли виконавча і представницька гілки влади в районі працювали розрізнено. Зараз керівники ради і адміністрації постійно зустрічаються координують свої дії для вирішення тих або інших питань, що сприяє в подальшому їх вирішенню.

Районна рада сьогодні виконує не стільки політичну, скільки практичну, спрямовану на конкретні дії в напрямку стабільного соціально-економічного розвитку району функцію . Тому взаємодія двох гілок влади йде лише на користь суспільству.

Андрій: Чи планується скорочення штату районної ради? Дивлячись на роботу, можна сміливо скорочуватись процентів на 70. Ваша точка зору.

Відповідь: До компетенції районної ради входить інформаційно-аналітичне забезпечення місцевих рад, підготовка рішень сесій. Також, зараз на баланс районної ради буде передана адмінбудівля РДА. Тому завантаженість службовців ради буде набагато збільшена.

Михаил: Вчера на брифинге Николай Азаров заявил, что Партия Регионов объединяется с Сильной Украиной. Как объединительный процесс будет происходить на Ямпольщине? И готовы ли ямпольские регионалы взять на себя ответственность за действия, к примеру, Ямпольского поселкового главы (выдвиженца СУ)?

Ответ: Обьединение будет проходить по рекомендациям вишестоящих органов партии. Да, регионалы могут взять на себя ответственность за некоторых членов Сильной Украины.

Yampolchanin: Як Ви вважаєте, яким шляхом на сьогодні має йти місцева влада, щоб було створено нові робочі місця та молодь залишилась працювати в районі?

Відповідь: На мою думку, місцева влада повинна сьогодні працювати над вирішенням питань збереження цілісних майнових комплексів, основних засобів промислових та сільськогосподарських підприємств, які ще залишились в районі. Приклад тому: підприємство ТОВ ” Ямпільський механічний завод”. Активізувати роботу по підготовці висококваліфікованих спеціалістів для підприємств та сільських господарств на базі Свеського професійно аграрного ліцею.

Щодо створення робочих місць – на теперішній час є великий попит на кваліфікованих робітників для ТОВ “ЯМЗ “, ПАТ ” Свеський насосний завод “; ТОВ ” Шатрищенський цегельний завод”; ДП ” Ямпільський агролісгосп”.

СКВ: Над чим зараз працює районна рада? Її основні пріоритети і завдання на найближчий час?

Відповідь: Я вже відповідав на подібне питання. Головне зараз – підготовка до сесії, надання допомоги міськселсільрадам району в організаційному забезпеченні діяльності органів місцевого самоврядування району і підготовка до Дня Незалежності. На найближчий час пріоритетним завданням є фінансове забезпечення бюджетних сфер району.

Виктория: Вы вспомнили за склад ядохимикатов в смт Свеса. Так по этому поводу непонятно, какие работы там проводились, с виду видно только то, что заблокировали входы в это здание. А как только пройдёт малейший дождь и начинается испарение – около ближайшего дома невозможно находиться!!! А наступит весна и всё как обычно пойдёт в подземные воды, а потом и в питьевую воду! Примите пожалуйста меры по полной ликвидации склада ядохимикатов.

Ответ: Затаривание происходило в полиэтиленовые пакеты и бочки. На данный момент 30% ядохимикатов незатарены, входы заблокированы для недопущения туда людей. Решается вопрос о привлечении бюджетных средств (областных и государственных) для вывоза ядохимикатов не только со Свесы, но и с всего района.

Житель Ямпольщины: Вы шли на выборы в команде главы РДА и соответственно провласной партии регионов. Что из ваших обещаний удалось реализовать за время прибывания на посту председателя райсовета?

Ответ: Да, я шел на выборы как член Партии Регионов.

И не в моих правилах вообще давать какие-то конкретные обещания. Но выполнять Законы Украины, Законодательство Украины о местном самоуправлении и свои должностные обязанности, как председателя районного совета, я буду честно и добросовестно по отношению к территориальным громадам района. В этом я уверен.

Виктор: Почему вместо того, чтобы выделить деньги на ремонт крыши Марчихинобудской школы, депутаты проголосовали за выделение денег на покупку компьютерного оборудования? Почему призыв депутата от провласной партии Л. Шматок проигнорировали депутаты? Вам не интересны проблемы школьников?

Ответ: Ремонт М.Будской школы не выполнялся годами. К началу учебного года в 2010 г. было отремонтировано отопление школы с заменой отопительного котла на твердом топливе, было направлено 70 тыс. гривен. В 2011 г. ведутся ремонтные работы по замене кровли крыши школы. Закуплено кровельного материала «Металлочерепицы» на сумму 23,6 тыс. гривен. Завтра т.е. 18.08.11 г. работы по замене кровли над спортзалом, наиболее проблемной части крыши, будут закончены. В 2011 г. планируется направить средства для М.Будской школы около 108 тыс. гривен. В 2012 г. планируется приступить к внутренним ремонтным работам.

Наталія: Пане Олександре, у мене до Вас кілька питань:
1) Скажіть, чи почали з”являтися позитивні зміни після ралі-рейсингу “Баха 1000?, і яких дивідендів Ви чекаєте від проведення цього Кубку на Ямпільщині?
2) Чи буде добудовуватись будинок, що біля райлікарні, і, у разі завершення будівництва, чи буде там соціальне житло?
3) Говорять, що на Ямпільщині створюють “екологічні дитячі майданчики”. Чи багато вже є замовлень з інших районів і який прибуток надходить до бюджету?
4) Ви представляєте Партію регіонів. Скажіть, що конкретно зробила Ваша парторганізація, скажімо, за останніх півроку?
Буду вдячна Вам за відповіді!

Відповідь: 1) Головний дивіденд від проведення кубку полягає в тому, що учасниками змагань були як вітчизняні, так і закордонні спортсмени. Вони пізнали нашу природу і в подальшому будуть брати участь в міжнародних змаганнях на нашій поліській землі.

2)  Питання в компетенції власника будинку. Соціального ним, на жаль, житла не передбачено.

3) Те, що відомо райраді – замовлено і встановлено майданчики в Ямполі, Конотопі, Охтирці і в інших райцентрах. Щодо прибутку – до бюджету надходять податки, які сплачує ДП «Ямпільський агролісгосп».

4) Більшість депутатів райради представляють Партію Регіонів, вони є керівниками промислових і сільськогосподарських підприємств. Члени партії  працюють над розбудовою соціально-економічного розвитку територіальних громад району. Вирішують питання збільшення орендної плати, як по землях державної власності, так і по паям громадян, над заключенням соціально-економічних угод по сільським радам, що є вагомим внеском до бюджетів рад.

  Вдячний за конструктивний діалог. Щиро вітаю жителів Ямпільщини з 20-тою річницею Незалежності України! Бажаю всім міцного здоров’я, щастя і благополуччя Вам і Вашим родинам!

   

  3 thoughts on “Онлайн-конференція з Олександром Веретенником

  1. Пане Олександре, у мене до Вас кілька питань:
   1) Скажіть, чи почали з”являтися позитивні зміни після ралі-рейсингу “Баха 1000”, і яких дивідендів Ви чекаєте від проведення цього Кубку на Ямпільщині?
   2) Чи буде добудовуватись будинок, що біля райлікарні, і, у разі завершення будівництва, чи буде там соціальне житло?
   3) Говорять, що на Ямпільщині створюють “екологічні дитячі майданчики”. Чи багато вже є замовлень з інших районів і який прибуток надходить до бюджету?
   4) Ви представляєте Партію регіонів. Скажіть, що конкретно зробила Ваша парторганізація, скажімо, за останніх півроку?
   Буду вдячна Вам за відповіді!

  2. Вы вспомнили за склад ядохимикатов в смт Свеса. Так по этому поводу непонятно какие работы там проводились с виду видно только то что заблокировали входы в это здание. А как только пройдёт малейший дождь и начинается испарение около ближайшего дома невозможно находится!!! А наступит весна и всё как обычно пойдёт в подземные воды, а потом и в питьевую воду! Примите пожалуйста меры по полной ликвидации склада ядохимикатов

  Comments are closed.

  error: Content is protected !!