Андрій Божок: я ніколи не стояв осторонь  проблем Ямполя, тому мені не соромно  сюди приїжджати і спілкуватися з людьми

21 липня відбудуться позачергові вибори до Верховної Ради. В нашому виборчому окрузі за перемогу змагаються 16 претендентів, серед яких є і добре знайомі ямпільчанам кандидати. Зокрема, Андрій Божок, який вже декілька років закріплений за Ямпільщиною як депутат обласної ради. Сьогодні ми вирішили вас ще ближче познайомити з Андрієм Вікторовичем та його програмою.

Андріє, розкажи про себе.

Я ваш земляк – народився в сусідньому місті Глухові, де закінчив школу. В обласному центрі я закінчив університет і здобув дві вищі освіти: юридичну і технічну. Продовжую навчання і зараз – еспірантом кафедри прикладної екології СумДУ.

Працюю в місті Суми в Державній екологічній інспекції Сумської області. В 2015 році я був обраний депутатом обласної ради. До речі, за час своєї каденції не пропустив жодного пленарного засідання чи засідання постійної комісії. Мною було подано багато проектів рішень і депутатських запитів, найбільш резонансними питаннями, які я піднімав, було створення Юнаківської громади, коли влада замість добровільного об’єднання громад, свавільно робила все, як їй зручно та щодо Регіонального парку «Сеймський».

Саме після того, як ти вирішив захищати інтереси пересічних людей у цих питаннях, у твоєму житті почали відбуватись жахливі речі. В ніч з 3 на 4 січня 2018 року твій будинок підпалили, 22 січня проти тебе відкрили кримінальну справу, у березні ти отримав СМС – повідомлення з погрозами і вимогою скласти депутатський мандат, а в ніч з 24 на 25 листопада тобі в Глухові підпалили автомобіль. Очевидно, що це робилось не просто так і з тобою зводять рахунки. Скажи, ти не боїшся за своє життя? 

Звичайно, що за своє життя і життя своїх рідних я боюсь, але я не припиню ту справу, яку розпочав.

Ту череду подій, яку ти озвучив, я пов’язую виключно зі своєю політичною діяльністю. Так, дійсно, були питання, які були незручні владі і ми виступили проти: організували людей, забезпечили їм доступ в обласну раду… Звичайно, це не сподобалося владі, були навіть відкриті погрози від голови обласної ради.

Але ми не спинились, навпаки – пішли далі і з позапартійними депутатами Лілією Ричкіною, Андрієм Кисилем, Миколою Биркуном та Оленою Сердюк об’єднались в групу «За людей» і принципово відстоюємо свої погляди.

У обласну раду ти обирався від Глухова, але постійно допомагав і Ямпільському району

Дійсно, я закріплений за Ямполем і Ямпільським районом. Ми з Лілією Ричкіною жодного разу не відмовились від проведення прийому виборців і, я вважаю, що проводили їх на високому рівні. Принаймні, з огляду на той ресурс, який у нас є, ми вирішили багато питань. Це і допомога хворим, і вирішення проблем навчальних закладів.

Я ніколи не стояв осторонь проблем Ямполя, тому мені не соромно сюди приїжджати і спілкуватися з людьми.

Якщо 21 липня тебе оберуть депутатом, то з чого ти почнеш свою роботу?

Зі змін до регламенту роботи Верховної Ради. Зокрема, я вважаю, що голосування має бути виключно за відбитком пальця, що унеможливить кнопкодавство. Я наполягатиму на відповідальності для депутатів, які мають позбавлятись мандату за пропуски пленарних засідань без поважних причин. Окрім того, вважаю доцільним, щоб термін каденції був зменшений до 4 років, а депутатам заборонили обиратись більше 2 разів.

Ще моїм пріоритетом є покращення інвестиційного клімату. Зокрема, створення зон пріоритетного розвитку, як це було зроблено в Шостці. А якщо вдасться налагодити співпрацю з місцевою владою, то варто створити в деяких районах і вільні економічні зони. Це дасть можливість залучити інвестиції і створити нові робочі місця.

Ти буваєш не тільки в Ямполі, а і в Марчихиній Буді, Дружбі, Свесі. Як тобі наші дороги? Як вважаєш, чому за 21 рік їх не можна було довести до ладу?

За цей час ці питання можна було вирішити однозначно, тим більше, маючи такий ресурс. Давайте візьмемо сусідній Шосткинський виборчий округ, де ми бачимо, що основні транспортні артерії відремонтовані за 5 років.

Як ти вважаєш, вибори будуть чесними?

При зустрічах з членами комісій, які працювали на минулих президентських виборах, озвучуються факти, які свідчать про те, що дійсно мали місце фальсифікації. Я не буду називати дільниці, але це було в Ямпільському районі. Тому побоювання є, але опозиційні кандидати, і я у тому числі, надали своїх спостерігачів на виборчі дільниці, тому будемо сподіватися, що вибори пройдуть чесно.

Дякуємо за інтерв’ю.

1 thought on “Андрій Божок: я ніколи не стояв осторонь проблем Ямполя, тому мені не соромно сюди приїжджати і спілкуватися з людьми

  1. Осторонь не стояв, але допомогав тільки нужним людям.

Comments are closed.

error: Content is protected !!