Цього року через карантин ямпільчани не зможуть відвідати могили своїх рідних у поминальний вівторок, але напередодні цього дня варто підняти тему стану місцевого кладовища

Центральний цвинтар Ямполя знаходиться на східній околиці селища і умовно поділений на дві частини, які в народі прийнято називати «старим» та «новим» кладовищем. Їх розділяє лише траса на Свесу та автозаправна станція. Якщо стан «нового» кладовища в цілому відповідає вимогам, то старіша частина цвинтаря має чимало гострих проблем.  

Не так давно селищна рада звітувала про вивезення восьми машин зі сміттям, але останнього там виявилось настільки багато, що і зараз ним завалені узбіччя та ями. Окрім торішньої порослі, велику шкоду наносять штучні квіти, які швидко втрачають привабливий вигляд, але не розкладаються протягом десятків років.

Втім, навіть не сміття є найбільшою проблемою цієї частини кладовища, а старі височенні дерева, якими вкрита майже вся його площа. Більшість цих дерев у аварійному стані і будь-який момент можуть обвалитись на голови відвідувачів. Окрім того, від них можуть постраждати і пам’ятники на могилах. Схожий випадок стався в липні минулого року, коли там тополя впала на електроопору. Лише чудом вона не пошкодила пам’ятники та будинки, що розташовані поруч.

Ще можна згадати не грейдовані дороги по цвинтарю та старе огородження, яке встановлено не всюди і як попало.   

Все вищевказане говорить про те, що проблемами цвинтаря потрібно займатися постійно, а не лише один раз на рік. Звичайно, що для цього потрібні значні фінансові ресурси і, можливо, окремий працівник, що слідкував би там за порядком. 10-15 років тому таку ідею вже піднімали, але тоді її не вдалось втілити в життя.  

2 thoughts on “Як напередодні поминальних днів виглядає ямпільське кладовище

  1. Ямпольчане,берите пример с Дружбы.Там ,благодаря мэру,всё приводится в порядок.Большая ему благодарность от местных жителей !!!!

Comments are closed.