Про це Ямпіль.INFO повідомили в Ямпільському відділенні поліції

Незважаючи на широку профілактично-роз’яснювальну роботу та регулярні попередження з боку поліції, кількість громадян, які через свою довірливість та необачність стають жертвами шахраїв, не зменшується. Більше того – наразі спостерігається тенденція збільшення таких злочинів, скоєних також і відносно жителів Ямпільського  району.

«Так, з початку року за фактами шахрайства в поліції Ямполя розпочато 6 кримінальних проваджень. В більшості випадків потерпілими у справах виступають саме люди похилого віку. До речі, якщо підсумувати всі збитки, завдані жителям нашої місцевості шахраями з початку року, то сума складає  понад 140 тисяч гривень, – говорить Віталій Єрохов, начальник Ямпільського відділення поліції. – В переважній більшості люди потерпали від інтернет-аферистів при купівлі-продажу товарів через  Всесвітню мережу, а також від так званих псевдобанкірів, псевдомедиків, псевдополіцейських і навіть від псевдоволонтерів. В усіх випадках шахраї випитували у жителів Ямпільщини персональні дані доступу до рахунків на банківських картках, які, до слова, ні в якому разі нікому не можна розголошувати, або ж люди самостійно перераховували кошти, сподіваючись на порядність продавців в мережі Інтернет».

В поліції стверджують: шахраї кожного дня вигадують нові і нові схеми збагачення, найпоширенішими з них є:

1)     Телефонні шахрайства (ваш син в поліції або потрапив у ДТП), або SMS-розсилка про виграш автомобіля чи необхідність сплати комісійних коштів.

В такому випадку правоохоронці радять громадянам  дотримуватися наступних правил: перш за все, не впадати в паніку і не поспішати виконувати умови аферистів. Попросіть людину, яка представилася правоохоронцем, назвати прізвище, ім’я,                 по батькові й дату народження затриманого або постраждалого родича, уточнити колір його волосся чи очей. Практично у 100 % випадків такою інформацією злочинці не володіють. Спробувати  якнайскоріше передзвонити тому, хто нібито «потребує негайної допомоги», або людям, які можуть в даний момент бути поруч і підтвердити або спростувати інформацію. І при будь-яких сумнівах якнайшвидше телефонувати на лінію «102». Це дасть змогу правоохоронцям вирахувати та затримати зловмисників «гарячим слідом».

2) Інтернет-шахрайства (купівля – продаж товарів через Інтернет).

Щоб убезпечити себе від таких неприємностей треба:

По-перше – користуватися тільки перевіреними Інтернет-магазинами;

По-друге – сплачувати за товар виключно по факту його отримання, тобто користуватися послугою «накладний платіж»;

По-третє – картку для отримання платежів не варто «прив’язувати» до номера робочого телефону, яким ви постійно користуєтесь.

3) Шахрайства з банківськими картками (виманювання pin-коду або паролю картки та зняття з неї готівки).

Ніколи не розголошуйте інформацію по своїй картці – навіть банківські працівники не мають знати пін-код та інші зазначені на ній дані. Хто б вам не телефонував, і працівником якого банку не назвався б – щойно мова заходить за ваші статки, рахунки чи карту, – негайно переривайте розмову. Будьте певні – ви спілкуєтесь з шахраєм. Справжні працівники банку можуть  лише запросити вас до найближчої філії фінансової установи, і тільки там, тільки у вашій присутності вирішувати якісь питання. Аби дізнатися про реальний рух коштів по ваших рахунках – зверніться на «гарячу» лінію свого банку, і оператор надасть вам всю необхідну допомогу.

Не рідко зловмисники називають себе співробітниками Пенсійного Фонду України, волонтерами благодійних громадських організацій тощо, і ходять по домівка громадян, під приводом начебто грошової реформи  пропонуючи обміняти «старі» гроші на «нові». Тут всі повинні розуміти: насправді ніякої грошової реформ немає. Ніякого відношення органи влади не мають до осіб, які ходять по квартирах і пропонують подібні послуги самотнім людям похилого віку. Жоден з банків України також  не посилає своїх співробітників за місцем мешкання пенсіонерів. Так діють лише шахраї. Поліція наполегливо радить пенсіонерам особисто дізнатися, хто саме з соціальних працівників їх обслуговує,   і ніякого іншого “доброзичливця” в свій дім не впускати. Краще перестрахуватися, щоб потім не шкодувати за кровно заробленими заощадженнями.

Номери телефонів Ямпільського відділення поліції, куди громадяни можуть зателефонувати за роз’ясненням по цих питаннях, або у разі скоєння відносно них злочину: (05456)-2-12-60 або «102» з мобільного.