На ремонті дороги Шостка – Ямпіль підрядник намагався привласнити 80 мільйонів гривень?

Навколо тендерів, які Служба автомобільних доріг у Сумській області оголосила на ремонт автомобільних доріг державного значення, розгорівся черговий скандал.

Офіційний сайт Служби безпеки України повідомив, що відомство попередило незаконне заволодіння бюджетними коштами, виділеними на ремонт автомобільних доріг державного значення. За даними досудового слідства, шахрайську схему організували кілька мешканців іншого регіону країни. Щоб незаконно збагатитися, вони створили наприкінці 2019 року фіктивну будівельну фірму для участі у публічних закупівлях. Аби надати фейковій структурі респектабельності, зловмисники сфальшували документи про начебто її належність до однієї із провідних приватних компаній з ремонту та будівництва автодоріг.

Навесні цього року фірма зловмисників перемогла у тендері, оголошеному Службою автомобільних доріг Сумської області, та уклала договір на 270 мільйонів гривень, що надало можливість отримати авансовий платіж у сумі понад 80 мільйонів гривень.

За результатами перевірки документів, поданих фірмою-переможцем, Управління СБ України в Сумській області поінформувало замовника про виявлені порушення та економічні ризики. Наразі фінансування проекту призупинено, кошти зловмисникам не перераховані. Розпочато кримінальне провадження за ч. 4 ст. 358 (використання завідомо підробленого документа) і ч. 2 ст. 15, ч. 4 ст. 190 (замах на шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах) Кримінального кодексу України. Тривають слідчі дії.

Нагадаємо, 30 березня визначились переможці десяти аукціонів по тендерам Служби автодоріг Сумської області на очікувану суму 2,96 млрд грн на поточний середній ремонт десяти трас державного значення. Перемоги на тендерах отримали  лише три підприємства: Консорціум «Мікстрансбуд» на загальну суму 1,13 млрд гривень, «Автомагістраль-Південь» на 1,26 млрд гривень і «Будгарант-7» – 0,24 млрд гривень. При цьому, консорціум «Мікстрансбуд» отримав замовлення на ремонт скандальновідомої дороги Шостка-Ямпіль.

Яке з вищевказаних підприємств брало участь у шахрайській схемі наразі невідомо. Але, маючи інформацію, що мова йде про компанію, яка зареєстрована в 2019 році, ми перевірили данні компаній-переможців тендерів. Виявилось, що «Автомагістраль-Південь» та «Будгарант» були зареєстровані в 2006 році і лише Консорціум «Мікстрансбуд» був зареєстрований 16.07.2019 року. Сподіваємось, що інформація не підтвердиться і ямпільчани нарешті дочекаються ремонту дороги Ямпіль-Шостка.

3 thoughts on “На ремонті дороги Шостка – Ямпіль підрядник намагався привласнити 80 мільйонів гривень?

  1. А мордяка б не тріснула у того підрядника,хоча, про що я, нетріснула б, а треба.

  2. На ремонтах дорог крадут все. Наверное в Ямпольском районе никогда не будет качественного дорожного покрытия(.

Comments are closed.