В Ямполі понад 20 років не ремонтують вкрай аварійну дорогу біля школи №2

Через махінації дорожників та непрозору схему розподілу дорожнього фонду між районами та містами Сумської області ямпільські школярі щоденно ризикують життям по дорозі до школи.

Ямпільське інформаційне агентство спробувало розібратись, чому влада вже два десятиріччя не ремонтує аварійну дорогу в районі Ямпільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2.

Ситуація на перший погляд виглядає дуже дивно: дорога С191813 Ямпіль-Прудище-Папірня, яка в Ямполі починається від «одностороннього руху» біля школи №2, час від часу ремонтується, але ніколи дорожні служби не працювали на найбільш відповідальній ділянці цієї дороги біля школи №2 попри те, що за ці роки там виникли такі ями, що водії вимушені об’їжджати їх тротуарами, якими до школи рухаються діти.

До останнього часу не було зрозуміло, хто саме відповідає за цю дорогу. Було лише достовірно відомо: С191813 Ямпіль-Прудище-Папірня перебуває на балансі Управління інфраструктури Сумської обласної державної адміністрації, але дорожні служби, які і мають ремонтувати дороги з таким статусом, від цієї ділянки відхрещувались, відсилаючи до Ямпільської селищної ради. В селищній раді також щиро не розуміли, чому мають відповідати за дорогу обласної власності.

Щоб з’ясувати належного власника, довелось звертатись до голови Сумської обласної державної адміністрації Романа Грищенка. У відповідь на запит депутата Ямпільської районної ради Олександра Соломко, керівник області написав:

«Згідно з переліком автомобільних доріг загального користування місцевого значення 2000 року по Ямпільському району обліковувалась автомобільна дорога загального користування місцевого значення С191813 Ямпіль –Прудище – Папірня загальною протяжністю 5,9 км, в тому числі на обслуговуванні ДП «Сумського облавтодору» обліковувалося 5,1 км до межі смт Ямпіль. Ділянка вищезазначеної автомобільної дороги протяжністю 0,8 км в районі Ямпільської ЗОШ N2 знаходилася на обслуговуванні Ямпільської селищної ради

Під час обстеження автомобільної дороги загального користування місцевого значення С191813 Ямпіль – Прудище – Папірня у 2017 році протяжність дороги після проведення контрольного заміру було збільшено з 5,1 км до 7,0 км без зміни межі обслуговування смт Ямпіль. На сьогодні на балансі Управління інфраструктури Сумської обласної державної адміністрації обліковується автомобільна дорога С191813 Ямпіль – Прудище – Папірня протяжністю 7,0 км», – йдеться в листі за підписом Романа Грищенка.

Це означає, що 20 років тому дорожні служби невідомим шляхом пішли на хитрість і взяли на свій баланс не всю дорогу С191813 Ямпіль – Прудище – Папірня, а лише її частину. Саме тоді виникла колізія, яка вже 20 років заважає повноцінному ремонту цієї дороги. Смішно, але в 2017 році, коли відбувалась передача цієї дороги на баланс Управління інфраструктури Сумської ОДА, чиновники вирішили розширити дорогу, але не на ці 800 метрів по Ямполю, де рухається величезна кількість автомобілів і діти мають безпечно йти до школи тротуарами, а в бік села Папірня, де дорога всипана щебнем і фактично не потребує ремонту.

Таким чином ми вийшли на те, що зовсім несправедливим, а можливо і незаконним шляхом, зазначену ділянку дороги віддали у відання Ямпільської селищної ради і саме наш орган місцевого самоврядування мав проводити і фінансувати ремонтні роботи. Цим і справді можна було б дорікнути селищній владі, якби не той факт, що протягом 2019-2020 років Ямпільська селищна рада не отримала жодної копійки з Державного дорожнього фонду на ремонт комунальних доріг.

Як так сталось, що населений пункт, де працюють дві автозаправні станції і який фактично є єдиним в районі наповнювачем Державного дорожнього фонду, зовсім не отримав коштів на ремонт своїх доріг. Це питання ми знову адресували до голови Сумської обласної державної адміністрації Романа Грищенка, який своїм розпорядженням і ділить ці кошти.

«Звернення щодо виділення коштів на ремонт вулиць і доріг комунальної власності смт Ямпіль протягом 2019-2020 років до управління інфраструктури Сумської обласної державної адміністрації не надходили. Перелік об’єктів будівництва, реконструкції, капітального та поточного середнього ремонтів автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності в населених пунктах за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам за бюджетною програмою 3131090 «Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах» у 2020 році, погоджений профільними комісіями Сумської обласної ради, Державним агентством автомобільних доріг України листом від 11.03.2020 No 1510/1/5.1-6-337/08 та затверджений розпорядженням голови Сумської обласної державної адміністрації від 18.03.2020 No 109-ОД», – відповів у листі  голова обласної державної адміністрації.

Насправді ж рішення про виділення коштів на дороги того, чи іншого населеного пункту відбувається не на підставі листів, а за непрозорою процедурою. Просто пролобіювати виділення коштів для Ямполя було нікому.

Виходів з ситуації, що склалася, насправді два:

1)відновлення справедливості і передача ділянки дороги С191813 Ямпіль-Прудище-Папірня від Ямпільської ЗОШ №2 до колишнього «пташиного радгоспу» на баланс області. Кошти у них є і відремонтувати 800 метрів хоча б ямковим ремонтом проблеми б не склало. Але враховуючи те, що дороги загального користування місцевого значення передають ДП «Дороги Сумщини», яке багато людей називають корупційним, це навряд чи вдасться.

2)виділення коштів Ямпільській селищній раді на ремонт цієї ділянки дороги з Державного дорожнього фонду. Інші райцентри щороку отримують кошти на ремонт комунальних доріг, але не Ямпіль. Тож районний центр має право претендувати на перерозподіл коштів в 2020 році, чи їх виділення в 2021 році. Звичайно, для цього потрібна проектно-кошторисна документація, якої чомусь у селища досі немає.

Для того, щоб ситуація з ремонтом дороги біля школи №2 зрушила з мертвої точки, це питання ямпільчанам потрібно піднімати постійно і на всіх рівнях. Так само, як і питання освітлення по вулиці Заводська і на території самої школи – але це вже сфера відповідальності селищної ради та відділу освіти. 

7 thoughts on “В Ямполі понад 20 років не ремонтують вкрай аварійну дорогу біля школи №2

 1. Вы покажите какая дорога в школе! По какой дороге наши дети ходят! Ноги сломать можно!!!

  1. Именно поэтому родители и подвозят детей до самых ступенек?
   Нет бы остановился на обочине, высадил чадо и едь дальше, спортсменов тоже на машине возят до ступенек ну и забирают тоже, да и сами спортсмены по полю на машины любят погонять.
   Нужны знаки ограничивающие въезд на территорию и конечно же патруль который будет наведываться на данный участок. Ну это больше уже зависит от директора школы.

   1. Александр.Ого,як у нас багато машин!Я не знала,що у нас так заможно живуть!Машинами дітей до школи возять

 2. такой страшной дороги даже в отдаленных мест от центра нет , как возле школы

 3. А какая дорога там может быть если её два раза в год роет наш комунсоз.

 4. Нам только такая дорога и нужна !!! Не дай Бог, сделать идеальную!!! На этой неделе наблюдаю, как несовершеннолетние дети ездят на мопедах, скутерах и авто. Это страшно, безнаказанность!!!! Они летают, как сумасшедшие, естественно правил никто не знает. Родители!!!! Бля…ь, куда Вы смотрите!!! Как можно 10 летнему ребенку дать скутер??? Как???? Машину подростку ???

Comments are closed.