За вимагання хабаря прикордоннику з Дружби присудили штраф

Суд оштрафував інспектора прикордонної служби «Хутір Михайлівський» відділу прикордонної служби «Конотоп» Сумського прикордонного загону, який розробив злочинний план вимагання коштів у іноземців.

Про це інформує  368.media

Прикордонник вимагав хабаря від іноземців, які порушили правила перебування. За хабарі прикордонник обіцяв безперешкодне проставлення в їх паспортах відміток «Виїзд» і «В’їзд» в Україні, з внесенням відповідних відомостей до бази даних осіб, що дозволить їм уникнути негативних наслідків у вигляді перебування в пункті тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні та видворення за її межі.

Військовослужбовець залучив до отримання коштів посередника. У лютому поточного року посередник отримав від іноземця 500 доларів для подальшої передачі її прикордоннику. Надалі в місті Дружба Сумської області корупціонер отримав вказані кошти за проставлення в паспорті іноземного громадянина позначки про «в’їзд» в Україну з внесенням відповідних відомостей до реєстру, без фактичного перетину ним державного кордону. Хабарника затримали.

Під час судового розгляду прикордонник визнав свою і уклав угоду з прокурором.

Суд призначив обвинуваченому покарання у вигляді штрафу в розмірі 25,5 тис. гривень з позбавленням права займати посади в прикордонній службі терміном на 3 роки. Штраф має бути сплачений в місячний термін після набрання вироком законної сили.