🔴 За нового керівництва області питання ремонту шлюзів на ямпільській дамбі зняли з розгляду

В облдержадміністрації сумніваються, чи мають право ремонтувати «пенькозаводську» дамбу на околиці Ямполя

«На засіданні комісії Сумської обласної ради 29.04.2020 питання реалізації природоохоронного заходу «Заходи щодо боротьби зі шкідливою дією вод р. Івотка на території Ямпільської селищної ради Сумської області» було знято з розгляду для доопрацювання, оскільки з’ясувалося, що шлюз-регулятор № 6 являється об’єктом державної власності», – така відповідь надійшла на запит депутата Ямпільської районної ради Олександра Соломко до голови Сумської обласної державної адміністрації Романа Грищенка.

Цей шлюз на околиці Ямполя багато років перебуває у край аварійному стані, що впливає на рівень води в річці Івотка. Ситуація настільки критична, що у мешканців ближніх вулиць селища зникла вода в колодязях, а центральний водогін туди не доходить. Вже не говорячи про шкоду, яка нанесена екосистемі водойми.

Наприкінці минулого року надійшла довгоочікувана звістка, що попереднім керівництвом облдержадміністрації  було прийнято рішення про виділення 240 тисяч гривень на ремонт цього шлюзу (100 тисяч гривень пообіцяв виділити офіс водних ресурсів у Сумській області, ще 140 планували взяти з обласного екологічного фонду). Це підтверджує і лист облдержадміністрації, де вказано: «на засіданні комісії з відбору проектів природоохоронних заходів для наступного фінансування за рахунок коштів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища, що відбулося 04.12.2019, прийняте позитивне рішення по вказаному питанню. Природоохоронний захід «Заходи щодо боротьби зі шкідливою дією вод р. Івотка на території Ямпільської селищної ради Сумської області» було включено до проєкту змін до кошторису витрат та плану природоохоронних заходів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища на 2020 рік з метою подальшого їх подання на розгляд сесії Сумської обласної ради у 2020 році. Кошторис витрат та план природоохоронних заходів не були затверджені, оскільки сесія Сумської обласної ради не відбулася».

Але наприкінці квітня обласні чиновники раптом відкрили для себе, що шлюз перебуває у державній власності, зняли питання з розгляду і зараз активно вивчають питання, чи можуть фінансувати цей об’єкт з обласного бюджету.  Не виключено, що кошти просто хочуть направити на інші потреби.