🔴 📸 Ямпільська районна комісія ТБНС пропонує притягнути до відповідальності посадовців за ігнорування контролю за дотриманням карантину

Не всі органи місцевого самоврядування Ямпільського району належно виконують свої функції по протидії поширенню COVID-19, найбільше питань до місцевої влади Свеси

Про це сьогодні йшла мова на засіданні районної комісії з техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій

На необхідності посилення контролю за дотриманням карантинного режиму наголосив голова Ямпільської районної державної адміністрації Сергій Дворник

01

-На сьогоднішній день наш район офіційно залишається єдиним у Сумській області, де досі не виявлені випадки захворювання на COVID-19, – зазначив Сергій Дворник. – Попри те, що в сусідніх районах  траплялись спалахи захворювання, Ямпільщині досі вдається залишатися «чистою». Але ми не маємо права заспокоюватись і відкидати того, що в районі можуть бути невиявленні випадки. Люди, які зараз втомились від карантину, мають пам’ятати про небезпеку і розуміти, що її треба попередити.  Зараз же я спостерігаю зовсім іншу картину: якщо в Сумах людей без масок навіть не пускають до магазину, то в Ямполі я нещодавно заходив до продуктового магазину – невеликий вагончик, де в черзі стояло десять людей, без масок були навіть продавці.  Така безпечність нам може дорого коштувати. Тож я закликаю компетентні служби посилити контроль за дотриманням карантину в районі, всі повноваження, які у вас є – мають виконуватись  у повному обсязі.

Про проведення перевірок у торгівельних точках проінформував начальник Ямпільського міжрайонного управління Головного управління Держспоживслужби у Сумській області Андрій Фінашко.

03

-Ми проводимо щоденні моніторингові перевірки в закладах торгівлі та кафе, – зазначив Андрій Фінашко. – Серед поширених порушень – відсутність масок у продавців та покупців, більш-менш дотримуються антисептичні правила, проте трапляються випадки, коли забувають поставити антисептики для відвідувачів. Особливу увагу приділяємо веденню Журналів прибирань, якщо він не ведеться – відразу ж складаємо протокол. До речі, сьогодні такий випадок був виявлений в одній з аптек. У питанні перевірок тісно співпрацюємо з органами місцевого самоврядування Ямполя та Дружби, а от Свеса у нас випадає.   

Окрім цього, Андрій Фінашко закликав поставити крапку у питанні роботи вуличних атракціонів – їх робота наразі заборонена.

02

-На минулому тижні ми отримали лист від Свеського селищного голови Юрія Філонова, який просив надати дозвіл на роботу  атракціонів – батутів та вуличної торгівлі. Проте негативна відповідь на це питання вже була надана обласним управлінням, більше того, це питання обговорювалось на обласній комісії ТБНС. Тож досі діє рішення про заборону роботи атракціонів і інших рішень нам не надходило.  

В.о. головного лікаря КНП «Ямпільська районна лікарня» Наталія Родінка доповіла про проведення обстеження мешканців району.  

04

-З самого початку карантину ми проводили обстеження експрес-тестами, які тоді отримала лікарня, 24 людини були перевірені таким способом і всі проби були негативними, – зазначила Наталія Родінка. – Пізніше ми уклали договір з лабораторією м. Суми, це так зване ПЛР-тестування, яке пройшла 121 особа – всі проби показали негативний результат. Далі ми закупили імуно-ферментний аналізатор, яким провели обстеження 323 чоловік населення та 148 медичних працівників. Було у нас декілька позитивних проб, але ми відправили матеріали в  лабораторію міста Суми, яка показала негативні результати. Що стосується осіб, які перебувають на самоізоляції, то на даний час їх 20 (15 в Свесі, 1 в Шатрищах та 4 в Ямполі). Хочу зазначити, що є люди свідомі і несвідомі, за моїми спостереженнями несвідомих стає більше. Так, поки що ми єдиний район, де немає випадків захворювання, але такими темпами це ненадовго.

Про роботу ямпільських правоохоронців членам комісії доповів заступник начальника Ямпільського відділення поліції Юрій Родителев.   

06

-За звітний період працівниками Ямпільського відділення поліції складено 23 адміністративні матеріали за статтею 44 позначка 3, – зазначив Юрій Родителев. – Дільничні склали 10 протоколів, група швидкого реагування – 13, працівники ювенальної превенції – 1. Чотири з цих протоколів складено на керівників магазинів, п’ятнадцять – на громадян за порушення карантин заходів, ще чотири – на громадян за порушення умов самоізоляції. В Ямполі було 4 таких випадки, в Свесі та  Дружбі – 5, в Імшані – 4, в Чуйківці, Прудищах та Воздвиженському – по одному. Чотирнадцять з цих матеріалів було розглянуто Ямпільським районним судом, але у семи випадках винних було звільнено від відповідальності за малозначимістю, ще у семи випадках суд не встановив склад адміністративного правопорушення. Тож уникнути відповідальності вдалось навіть директору Свеського ринку, порушення якого були зняті на відео.

Не розслаблятися населення району закликала і заступник голови районної державної адміністрації Ірина Калюжна.

05

-Нещодавно під час селекторної наради начальник обласного управління охорони здоров’я повідомив, що у 80% хворих на Сумщині хвороба протікає у легкій або безсимптомній формі, – зазначила Ірина Володимирівна. – Це говорить про те, що можуть бути особи, у яких хвороба ще не виявлена, її можуть встановити тільки при проходженні обстеження.

Окрім того, вона відзначила злагоджену роботу районних служб у питанні протидії поширенню коронавірусу, зазначивши, що на Ямпільщині були виконані всі заходи, які були доведені обласною комісією.

Підсумовуючи засідання, голова Ямпільської районної державної адміністрації Сергій Дворник наголосив на тому, що завданням органів влади є попередження та контроль. Тож він закликав посилити роботу по інформуванню населення, у тому числі через засоби масової інформації, та контролю за дотриманням карантинних норм.

00

1 thought on “🔴 📸 Ямпільська районна комісія ТБНС пропонує притягнути до відповідальності посадовців за ігнорування контролю за дотриманням карантину

Comments are closed.