В цьому році пам’ятнику бійцям та командирам партизанського загону «За Батьківщину» в Ямполі виповнюється 60 років

Пам’ятник відкрили в Ямполі 19 листопада 1961 року

«Обеліск засновникам партизанського загону “За Батьківщину” –  Гнибіді Сергію Михайловичу – командиру, Красняку Данилу Дмитровичу – комісару, Макаренку Гнату Григоровичу – сакретарю парторганізації загону» розташований у парку на розі вулиць Спасо-Преображенська та Глухівський шлях. У 60-х роках минулого століття це була центральна частина населеного пункту.    

Цей обеліск був увінчаний металевою зіркою з посвятою та гіпсовими бюстами  Гнибіди С.М., Красняка Д.Д., Макаренка Г.Г. Архітектор – Попов Валентин Михайлович. На меморіальній дошці було написано: «Руководителям Ямпольского подпольного райкома партии и партизанского отряда «За Родину» Красняку Д.Д., Макаренко И.Г., Гнибеде С.М. и их боевым соратникам, павшим в боях за честь и независимость нашей Родины. От партийной организации и трудящихся района 19.11.1961».

У 2013 році селищна влада провела реконструкцію пам’ятника. В ході якої гіпсові бюсти були замінені на мармурові таблички з зображенням керівників партизанського загону.

Нагадаємо, сьогодні відзначається День партизанської слави.

_________________________________

Підпишіться на наші пабліки в соціальних мережах і дізнавайтесь новини першими:

FACEBOOK

INSTAGRAM

VIBER

TELEGRAM

_________________________________

1 thought on “В цьому році пам’ятнику бійцям та командирам партизанського загону «За Батьківщину» в Ямполі виповнюється 60 років

  1. Розуму не вистачило, щоб поремонтувати гіпсові бюсти- це не кашу на святах варити. Керівника відділу культури треба було звільнити.

Comments are closed.

error: Content is protected !!