«Наш двадцять перший»: чим жив Ямпіль у лютому 2021 року

У перші дні нового 2022 року Ямпільське інформаційне агентство пропонує своїм читачам згадати, яким для всіх нас видався попередній рік.

Можна по-різному оцінювати події 2021 року. Безперечно, знайдуться ямпільчани, які назвуть його вдалим, складним, або ж провальним. Кожен з них має право на власну думку і по-своєму буде правий. Наша ж редакція лише нагадає ті події, з якими всім нам довелось зіштовхнутись в році, що вже відійшов в історію.

Чим жив Ямпіль у лютому 2021 року

Другий місяць року виявився багатим на важливі події, на жаль, далеко не всі вони сподобались пересічним ямпільчанам. Можна сказати, що саме у лютому минулого року люди відчули різницю між передвиборчими обіцянками та реальними діями місцевої влади – в Ямполі розпочались масові скорочення працівників.

Закриття відділення ПриватБанку

У лютому стало відомо, що Ямпільське відділення ПриватБанку працюватиме лише до кінця місяця. При цьому, таке рішення до останнього тримали в секреті, про можливе закриття банку ямпільчан попереджали лише його працівники в приватних бесідах. Лише після серії публікацій про закриття відділення  керівництво ПриватБанку надало офіційне роз’яснення, у якому пояснило закриття відділення в Ямполі оптимізацією неефективних відділень.

Скорочення в «юннатах»

Приймаючи комунальний заклад «Ямпільська районна станція юних натуралістів» з власності району у комунальну власність селища, керівництво селища затвердило нову штатну чисельність працівників закладу. З метою економії бюджетних коштів багатьох посад там недорахувались, а отже директору закладу довелось попередити своїх працівників про звільнення. Решті колективу поставили до відома, що це не останнє скорочення в 2021 році. Крім того, саме в лютому з’явились перші розмови про те, що селищна влада у майбутньому бачить станцію юннатів не позашкільним навчальним закладом, а звичайним парком.

Звільнення скульптора  

У першу ж хвилю скорочення потрапив і відомий скульптор – ентузіаст Володимир Кириченко. Володимир Михайлович, отримуючи мінімальну заробітну плату, протягом багатьох років виготовляв зі звичайних будівельних відходів чудові скульптури казкових героїв, які вважаються чи не головною прикрасою станції юннатів. Звістка про таку несправедливість викликала широкий резонанс серед ямпільчан, які вимагали від керівництва селища відновити справедливість і надати можливість скульптору працювати на благо рідного Ямполя.

Але всі надії рухнули 9 лютого, коли питання обговорювали на сесії Ямпільської селищної ради. Депутати від опозиції запропонували ухвалити спільне рішення щодо працевлаштування Володимира Кириченка, але категорично проти цього виступили депутати від промерської більшості.

Селищний голова Ольга Губар наголосила, що рішення щодо звільнення скульптора приймала не вона, а директор станції юннатів та заспокоїла громадськість запевненнями про те, що селище має намір співпрацювати з Володимиром Кириченком на умовах договору.

-Ми вже обговорювали це питання, в принципі, ми можемо працювати з ним по договору. Треба не тільки юннати зробити, а і громаду. Ми вже дивились, що селищна рада з цією людиною працювала по договору. Для нього це вигідніше, – заявила в той день селищний голова Ольга Губар.

З того часу пройшло вже 11 місяців, але жодного замовлення від Ямпільської селищної ради Володимир Михайлович так і не отримав.

Зменшення плати за оренду ставка в Білиці в 40 разів

Ямпільська селищна рада дала згоду на зменшення плати за оренду ставка в Білиці з 770 тисяч до 19 тисяч гривень. Водойма площею в 35 гектарів з 2023 року приноситиме бюджету не 770 тисяч гривень, а лише 19 тисяч гривень на рік. Депутатам пояснили, що це пов’язано з вступом у дію нової нормативно-грошової оцінки земель, за якою водойми вважаються землями за межами населених пунктів несільськогосподарського призначення. За словами селищного голови Ольги Губар, правових механізмів зберегти існуючий розмір орендної плати у селищної ради не було.

Відокремлення Свеської лікарні

Медичний заклад, який перебував у структурі КНП «Ямпільська лікарня», 28 лютого був переданий у власність Свеської селищної ради. Разом з лікарнею були передані дві амбулаторії загальної практики-сімейної медицини в Свесі та Марчихиній Буді, три фельдшерсько-акушерські пункти в Княжичах, Микитівці та Орлівці.  

Суд над головою виборчої комісії

Голову дільничної виборчої комісії села Воздвиженського визнали винною у злочині. Зокрема, було встановлено, що жінка допустила грубе порушення виборчого законодавства і поставила свій підпис у незаповнених примірниках протоколів про результати місцевих виборів. Пікантності ситуації додало те, що її кандидатуру до складу дільничної виборчої комісії подала тоді ще кандидат на посаду селищного голови О. Губар.  

Переїзд селищної ради у інше приміщення

Апарат Ямпільської селищної ради, який до кінця лютого розташовувався у приміщенні за адресою вулиця Шкільна будинок 4, переїхав у колишнє приміщення Ямпільської районної ради та районної державної адміністрації. Пізніше будівлю на Шкільній передали Ямпільському центру дитячої та юнацької творчості.

«Губернаторська стипендія» за успіхи у навчанні

15 лютого стало відомо, що десятикласниця Ямпільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Дар’я Насеннік отримуватиме в 2021 році іменну стипендію голови Сумської обласної державної адміністрації. Ямпільчанку відзначили за високі досягнення у навчанні та творчості.

2 thoughts on “«Наш двадцять перший»: чим жив Ямпіль у лютому 2021 року

  1. Красивые обе статьи. По делу Воздвиженнской ДВК вопросы. Но то ладно.

  2. спасибо за материал!
    Можно было бы ради интереса и по годам так сделать, но это уже сложнее. Например наш 2010. Пусть будет больше текста, не страшно. Зато очень интересно и некоторым даже в новинку, тем кто молод, узнает историю города и посмотрит, как было и что стало

Comments are closed.