Глушник — один із елементів системи вихлопу, який виконує одразу дві функції — забезпечення відведення відпрацьованих газів, а також мінімізація рівня шуму. Значне навантаження на вузол викликане взаємодією з агресивними речовинами. Внаслідок цього починають виникати осередки корозії, відбувається процес вигоряння.

Нерідким є механічні пошкодження, які часто пов’язані зі станом дорожнього покриття. Провести самостійно ремонт або заміну блоку проблематично. Оптимальним варіантом стане звернення до спеціалізованого сервісу.

Ознаки несправності глушника

Серед основних ознак зносу глушника та необхідності його заміни можна виділити такі фактори:

  • Однією з головних ознак є підвищення рівня шуму та утворення нехарактерних звуків.
  • Втрата потужності силовим агрегатом, що особливо помітно під час спроб різкого прискорення.
  • Збільшення споживання палива, спричинене нестабільною роботою двигуна.
  • Поява запаху гару чи газу. Утворення запаху газу зумовлено появою витоку, спричиненого пошкодженням труби вихлопу. Запах гару проявляється через витік газу, оскільки внаслідок впливу високих температур деякі конструктивні елементи можуть оплавитися.
  • Виникнення видимих ​​механічних пошкоджень. Виявляються у вигляді прогорілих ділянок, вм’ятин, пробоїн або загального бовтання вихлопної труби.

При утворенні таких проблем слід звернутися до СТО. При своєчасному зверненні можна суттєво заощадити на ремонті та уникнути необхідності заміни.

Як вибрати СТО для ремонту та заміни глушника

Наявність великої кількості СТО дозволяє підбирати оптимальний варіант сервісу, враховуючи такий фактор як спеціалізація. При підборі автосервісу для заміни або ремонту глушника необхідно звернути увагу на такі показники:

  • Спеціалізація сервісу. Переважно сервіс має певну спеціалізацію, виконуючи при цьому комплексне обслуговування автомобілів. Найкращим варіантом стане візит до профільного СТО, яке спеціалізується на конкретній системі. Зазвичай це дозволить не чекати на доставку запчастин, знизити розмір чека. Професійна заміна глушника у Києві проводиться тут
  • Наявність необхідних комплектуючих. При серйозних поломках глушник може бути неремонтопридатним, знадобиться проведення заміни. Краще звернутися до СТО, де є значний асортимент комплектуючих для вихлопної системи. Для профільних сервісів це не проблема, а ось у звичайних може не знайтись всього необхідного. Найкраще уточнити всю інформацію по телефону.
  • Вартість послуг. Переважно послуги вказують ціни на роботи із зазначенням «від», тому що підсумкова вартість залежить від складності обслуговування, що виконується. Проте навіть у такому разі за ціною можна зорієнтуватися, наскільки вигідним буде звернення до конкретної компанії. У той же час краще уникати варіантів, де ціна є надмірно низькою. Окремо враховується вартість запчастин, яка з деталей ставиться – оригінал чи аналог.
  • Гнучкі можливості щодо вибору способів ремонту. Залежно від складності ремонту та масштабів пошкодження, використовуються різні методи та матеріали. Це може бути герметик, бандажна стрічка, холодне зварювання та інші варіанти.
  • Гарантія. Вихлопна система є досить проблемним вузлом авто, особливо зваживши на стан доріг. Проведення ремонту без гарантії в СТО сьогодні вважається марною тратою грошей. Гарантія може надаватися по пробігу – зазвичай до 30 тисяч кілометрів, або ж за часом – до 2 років. Важливо, щоб гарантія торкалася не тільки ремонту, а й запчастин.

Глушник постійно перебуває під впливом агресивних речовин та високих температур. Деталь розташована досить близько до поверхні дороги, що значно підвищує ризик отримання механічних пошкоджень. Відповідно, ламається глушник досить часто. Виникає необхідність пошуку надійного СТО, де можна провести ремонт або заміну за прийнятною ціною. При цьому слід враховувати різні фактори, що дозволить уникнути затримок чи переплат за певними позиціями.