З 1903 року у Воздвиженському працював кінний завод

Про це на своїй сторінці в Фейсбук написав директор музею Трудове братство М.М. Неплюєва Валерій Авдасьов

«Яка коротка людська пам’ять! Ось промайнуло три покоління людей і вже ніхто і не згадає, що був у Воздвиженському кінний завод. Але старі видання пам’ятають. Так, у газеті «Колгоспник України» від 5 червня 1945р. у статті «Відновлюємо племінне конярство» сказано, що у 1939-1941 роках в артілі с. Воздвиженське було 45 конематок породи арден. І, що після Великої Вітчизняної війни частина з них повернулась з евакуації і почався новий етап в діяльності конеферми.

Конеферма важких коней – ваговозів з’явилась у Воздвиженському ще за царських часів – у 1903 році. Тоді Трудове братство М.М. Неплюєва придбало п’ять чистокровних коней породи першерон. А ще п’ять племінних коней породи клейдесдаль подарував Братству великий князь Дмитрій Романов (брат царя). У 1910-х роках конезавод мав вже до 180 коней порід першерон и арден. В цей період Братство щороку продавало 50-60 племінних коней. Слід сказати, що першерони були рідкістю на тодішньому ринку, оскільки коштували дуже дорого.

У 1960 роках, коней в колгоспах стали заміняти трактори. І воздвиженська конеферма поступово стала звичайною колгоспною стайнею, де утримувались звичайні робочі конячки. А ще на початку 1950-х років багато польових робіт у місцевому колгоспі виконували на конях. Фото з фондів музею М.М. Неплюєва», – зазначається у дописі.

error: Content is protected !!