Голова федерації футболу Ямпільського району Олександр Савченко розповів Ямпіль.INFO про початок нового футбольного сезону на Ямпільщині.
Які причини неучасті команд району в чемпіонаті Сумської області з футболу?
Участь команди в чемпіонаті області коштує від 100 до 200 тисяч гривень на сезон. Чи під силу населеним пунктам нашого району зібрати такі кошти на утримання команд? Це питання до територіальних громад. У мене питання: хто гратиме за ці команди? Адже ні для кого не секрет, що більшість молоді, не маючи змоги знайти роботу, за яку можна отримувати пристойну платню, покидають рідні місця. Запрошувати до команди гравців звідусіль, як на мою думку, це не вихід. Це вже проходили команди з Ямполя і Дружби. Потрібно вирішувати питання створення робочих місць з пристойною платнею. Щоб попрацювавши, у молодих було бажання позмагатися, в тому числі, і на футбольному полі. У нас же мова йде про аматорський футбол. Якщо хтось побажає створити професійний клуб – то це інше питання.
Буде чи ні проводитися чемпіонат району з футболу? Що в цьому плані робить федерація футболу Ямпільщини?
Як на мою думку, чемпіонат району доцільно проводити за участі не менше 8 команд, адже саме така кількість команд-учасниць дає право на присвоєння спортивних розрядів за підсумками чемпіонату. Чемпіонат за участю трьох команд, які ми намагалися проводити, належного ефекту не дав. Не участь більшої кількості команд пов’язана з питанням: хто буде фінансувати команди і хто за них буде грати. Якщо у населених пунктах будуть вирішені ці питання, федерація футболу виконає те, що вона повинна виконати при проведенні чемпіонату.
В якому стані зараз перебувають футбольні поля в Ямпільському районі?
Поля у Дружбі, Ямполі, Свесі відповідають вимогам проведення обласних та районних змагань. Можу лише нагадати, що утримання газону разом з розміткою коштує 1000 гривень на сезон. Поле у Ямполі в результаті помилок, допущених при його будівництві та не підтримання запланованого рівня води у річці Студенок, приводить до того, що більшу частину літа поле нагадує пустелю. Вважаю, що територіальним громадам району разом із зацікавленими особами варто скласти плани на 23 роки по приведенню полів, а це значить і місць, де проводяться основні спортивні змагання, до такого стану, щоб туди хотілося прийти.
Чи на належному організаційному рівні проходять у Ямполі матчі відкритого чемпіонату Глухівського району за участю команди „Полісся” – Ямпіль (суддівство, забезпечення громадського порядку тощо)?
Команда „Полісся” вже декілька років бере участь у відкритій першості Глухівського району. Претензії до арбітражу, і не тільки змагань такого рівня, час від часу виникають. Організатори чемпіонату випробовують різні форми організації суддівства. На жаль, вони не гарантують безпомилкового суддівства. Відносно забезпечення громадського порядку під час проведення змагань можу запевнити, що клуб „Полісся” спільно з селищною радою вирішить ці питання так, як цього вимагають нормативні документи. Можливо проведення регіональних (кустових чемпіонатів за участю сусідніх районів) – це вихід. Адже участь у них коштує дещо менше, ніж участь у чемпіонаті області.
Нам відомо, що окрім популяризації футболу, Ви займаєтесь і розвитком інших олімпійських видів спорту. Зокрема, вами було ініційовано премію „Олімпійська надія Ямпільщини”, чи відомі вже її володарі?
Так, першим володарем звання „Олімпійська надія Ямпільщини” у номінації „зимові види спорту” стала випускниця Свеської спеціалізованої школи №1 кандидат у майстри спорту України Волчек Ірина. Їй було вручено Диплом про перемогу у конкурсі та приз. Вона також отримала вітання від голови Сумського відділення НООК України у вигляді подарункового видання книги „Олімпійське сузір’я України” з автографом відомої біатлоністки – учасниці чотирьох олімпіад Олени Петрової.
Хочу відмітити, що до досягнення високих результатів Ірину готували перший тренер В.О.Панченко та тренер М.В.Шевченко.
Які плани (перспектива) розвитку дитячого та дорослого футболу в районі?
Поряд з тими заходами, які передбачаються програмою розвитку футболу в області вважаю, що в районі варто вийти на проведення чемпіонату району у віковій групі 16-17 років за участю не менше 8 команд по більш простій формулі, ніж він був проведений у минулому році. Але для цього потрібно вирішити питання: хто профінансує виїзди команд на змагання і хто супроводжуватиме дітей на цих змаганнях.
Дякуємо за інтерв’ю.

error: Content is protected !!