Правоохоронці Ямпільського району оголосили про початок оперативно-профілактичної операції «Мак – 2013». Минулого року під час проведення аналогічної операції співробітниками Ямпільського райвідділу міліції було виявлено вісімнадцять фактів, пов’язаних з незаконним обігом наркотиків, по яких притягнуто тринадцять осіб до кримінальної відповідальності. Під час операції проводитимуться обстеження присадибних ділянок на предмет виявлення незаконних посівів маку чи конопель. Винні будуть притягнуті до відповідальності.

Заходи будуть проводитись в період з травня по вересень, вони спрямовані на виявлення і знищення нелегальних посівів маку та конопель, перекриття каналів надходження наркозасобів до споживачів, установлення та притягнення до кримінальної відповідальності осіб, які займаються незаконними операціями з наркотиками та недопущення витоку в незаконний обіг наркосировини рослинного походження.

Кримінальним кодексом України, зокрема статтею 310 передбачено відповідальність за незаконний посів або вирощування снотворного маку чи конопель. Такі дії караються штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років. А незаконний посів або вирощування снотворного маку чи конопель особою, яка була засуджена за цією статтею чи яка раніше вчинила один із злочинів, передбачених статтями 307, 309, 311, 317 цього Кодексу, або вчинені за попередньою змовою групою осіб з метою збуту, а також незаконний посів або вирощування снотворного маку чи конопель у кількості п’ятисот і більше рослин  карається позбавленням волі на строк від трьох до семи років.

Правоохоронці нагадують, що посіви маку та коноплі в Україні дозволені лише спеціалізованим підприємствам, які отримали відповідну ліцензію, дозвіл та  здійснюють охорону посівів державною службою охорони. Всім іншим громадянам, навіть за квітку маку чи кущ коноплі та не значні посіви загрожує відповідальність.                                   Міліція звертається до жителів Ямполя та Ямпільського району із проханням повідомити про відомі факти незаконного обігу наркотиків, а також про виявлення незаконних посівів маку та конопель за телефонами: 102, 2-12-60, або 0503078248. Анонімність гарантована.

error: Content is protected !!