Російський наступ на Україну відображає події столітньої давнини, але ворог не має жодної підтримки населення  

104 роки тому – у січні 1918 року російські окупаційні війська пішли у наступ на Українську Народну Республіку. Першою бій прийняла Ямпільщина – 19 січня комуно-московську банду Кудінського, що йшла з Брянська на Київ, на станції Хутір Михайлівський зустрічав курінь полку ім. Петра Дорошенка. 

Перші дні російсько-української війни 2022 року показали, що тактика окупантів за 100 років не змінилась. Як і в 1918 року, росіяни у першу чергу захоплюють транспортні магістралі, що йдуть до Києва. За тією лише різницею, що тоді ставка робилась на залізничну гілку Москва-Київ, а тепер на автомобільну трасу Бачівськ-Кіпті. 

Бачівськ 2022 року цілком можна порівняти з Хутором Михайлівського 1918 року. Сучасні герої до останнього тримали переважаючі сили ворога на підступах до Глухова, спаливши 15 танків загарбників. А герої Хутора Михайлівського, яких було 400, до останніх сил стримували російську орду з 1320 багнетів та 6 гармат.  

Пізніше українські війська відступили до Кролевця, а ще через певний час були славнозвісні Крути, які затримали наступ росіян на Київ. Тоді українській владі вдалось заручитись підтримкою країн заходу і витіснити загарбників за Хутір Михайлівський. 

В 1918 році велику допомогу агресорам надавали самі українці і, на жаль, серед них було дуже багато наших земляків. Одурені російською пропагандою, вони допомагали робити наступ на Ямпіль зі Степного (зокрема, спалили Спасо-Преображенський храм), вдавались до мародерства та грабежів. В 2022 рік показує, що суспільство зовсім не сприймає армію Путіна і, щонайменше, жодної підтримки від них ворогу чекати не варто. 

Є всі підстави вважати, що останній фактор, на ряду з неймовірною боєздатністю Збройних Сил України, має стати вирішальним в 2022 році.  

error: Content is protected !!