Кімната чада – це казковий куточок, який батьки з любов’ю створюють для маленької донечки чи синочка. Звісно, це царство дитинства хочеться наповнити атмосферою безтурботності та фантазії. Одним з неодмінних атрибутів декору вікон є штори та тюлеві фіранки. Частіше за обраним дизайном на вікнах обирають тільки тюль в дитячу кімнату − невагомі фіранки обов’язково допоможуть втілити всі задуми та сформувати інтер’єр мрії.

Вибір тюлі в кімнату новонародженого малятка

Тюлеві фіранки практично завжди використовують при оформленні кімнати для малюка, який нещодавно з’явився на світ. Тканина для тюлів може бути будь-яка – органза, вуаль, кісея і т.д. Головне, щоб відтінок і малюнки не бентежили дитя, не провокували неспокою.

Легкі димчасті тканини використовуються не тільки для пошиття віконної завіси, а й для формування «зефірного» балдахіну над ліжечком або колискою. Який же колір вибрати для декору вікон для немовляти? Це як традиційні за гендерною асоціативністю тони, так і універсальні ніжні пастельні відтінки:

  • рожевий і блакитний у різних варіаціях;
  • бежевий;
  • білий;
  • фісташковий;
  • ліловий;
  • світло-зелений і т.д.

Красиво виглядають короткі чи довгі тюлі з ефектом омбре – плавним переходом від більш насиченого кольору до ніжнішого.

Якою повинна бути тюль в кімнаті дівчинки

Підбираючи тюль в кімнату для дівчинки, не обов’язково дотримуватись стереотипів про рожеву чи фіолетову палітру. Кольорова гама може бути будь-якою, головне, щоб тони подобались маленькій принцесі.

Примітно, що навіть у підлітковому віці дівчаткам все ще подобається близька до казкової тематика. Саме тому естетичні хвилі, створені люверсами, складні композиції, оригінальний карниз, ламбрекени та інші подібні елементи приводять багатьох дівчат у захват.

Єдинороги або тематика мультфільмів аніме зазвичай стає у такому випадку вдалим доповненням. Щоб забезпечити захист від сонця, тюль доповнюється гардинами. Звичайно, приймаючись за обдумування інтер’єру, обов’язково слід радитися з власницею кімнати. Зрештою, раптом їй став до вподоби хай-тек замість звичного романтизму, а батьки й не помітили?

Підбір тюлі для кімнати хлопчика

Інтереси юних джентльменів доволі різноманітні, а бажання самовиразитись – яскраве. Тюль в дитячу для хлопчика може бути як однотонною, в комбінації зі шторами, так і з узором, краще – геометричним. На ринку представлені оригінальні модифікації з цікавими принтами – зображення персонажів фільмів та мультфільмів, динозаврів, диких тварин, зоряного неба, машин або кораблів і т.д.

У підлітковому віці хлопчаки тяжіють до стриманості, щоб кімната була майже як у дорослих. Звичайно, про класику не йдеться, але мінімалізм або скандинавська стилістика з ефектними у своїй простоті тюлевими завісами стане відмінним рішенням. Підбираючи віконний декор, слід пам’ятати, що чим помітніший тюль та інший віконний декор, тим лаконічнішим має бути оформлення кімнати в цілому. У протилежному випадку інтер’єр буде візуально перевантаженим, в кімнаті буде важко концентруватися, що призведе до проблем з навчанням та сном.