Паводок на Івотці: розмита дамба, вода в городах та підвалах ямпільчан (відео)

Рекордний паводок 2022 року надовго запам’ятається ямпільчанам. Рівень води в річці Івотка та місцевих водоймах зріс настільки, що вода залила величезну територію довкола.

Особливо від паводку постраждала прибережна смуга в урочищі Затон, де вода вийшла з берегів Івотки та хлинула старим руслом річки. Як наслідок, був розмитий штучний насип, що стримував воду та примикаюча до нього ґрунтову дорога.  

Тепер людям доводиться вичерпувати воду з підвалів та чекати, коли вода зійде з їхніх городів. Єдина перевага – наповнились колодязі, щоправда, використовувати воду з них можна далеко не скрізь.

-В районі «Пенькозаводу» я живу вже 45 років, за цей час річка розливалась лише два рази, – розповідає мешканка вулиці Дачна Наталія Лаврененко. –Тоді річка розливалась, але вода швидка пішла, бо спустили дамбу. З тих пір 40 років води у підвалах у нас не було. В минулому ж році відремонтували дамбу: залило городи та підвали. Викачуємо воду кожного дня по три години.

Ямпільчани говорять, що до такої ситуації призвели не лише потужні квітневі дощі, а і відсутність регулювання рівня води на річці Івотка, яка раніше здійснювалась за допомогою системи шлюзів.

-За період з 70 років такого паводку не було, це перший раз, – розповідає мешканка села Івотка Людмила Дрожжова. – Раніше ми регулювали рівень води: восени шлюзи завжди опускали, щоб весною не було паводку. Паводок проходив і шлюзи піднімались. Зараз вони стоять закритими, як наслідок, маємо підвищення рівня води: вода в городах, в колодязях. Потрібно опустити шлюзи, як вода зійде – все стане на свій рівень.

Проект «Ямпільське інтернет-телебачення» реалізується Ямпільським інформаційним агентством спільно з ГО «Асоціація професійних журналістів та рекламістів Житомирщини» у межах проекту «Менторинговий курс інституційного розвитку локальних медіа Житомирської, Сумської та Чернігівської областей «ЗМІ нових громад», що здійснюється у партнерстві з ГО «Сумський прес-клуб» (Суми), ГО «Медіа-центр «Моє місто» (Чернігів) і ГО «Інститут Креативних Інновацій» за фінансової підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.

2 thoughts on “Паводок на Івотці: розмита дамба, вода в городах та підвалах ямпільчан (відео)

  1. А все тому що увалили мільйонні дотації у ремонт дамби і не зробили механізм регулювання рівня води. Відмили гроші, а головою думати так і не навчилися

Comments are closed.