Маю надію, що за тиждень-два нам вдасться в повному обсязі відновити роботу АЗС, – Живицький

На сьогодні, коли в крайні триває війна, дефіцит пального – проблема не тільки на Сумщині, а й по всій Україні. «На жаль, ворогом було знищено багато нафтобаз і до цього часу є перебої із постачанням палива, – повідомив у своєму відеозверненні керівник Сумської ОВА Дмитро Живицький.

– Після звільнення Сумщини нам вдавалося забезпечувати регіон паливом. Хоча, відновити роботу АЗС, які були заблоковані, було важко. Проте спільно з трейдерами 95% заправок все ж були запущені в роботу. Ситуація змінилася, коли 24 квітня від ракетного обстрілу постраждав Кременчуцький нафтопереробний завод. В результаті чого практично зупинилося вироблення нафтопродуктів в Україні. Морські шляхи постачання палива – заблоковані. Однак, нестачу пального Сумщина відчула дещо пізніше, ніж інші області. Ми максимально завезли його до сховищ АЗС, на нафтобази. І коли проблема постала глобально по усій Україні – Сумщина трималася. Вдалося забезпечити й посівну кампанію в регіоні.

Наразі, у зв’язку із ситуацією, яка склалася, відпрацьовуються нові ланцюжки постачання, вже проведені перемовини із європейськими виробниками та постачальниками нафтопродуктів. Зрозуміло, що очікувати на максимально швидке поповнення АЗС – не реально. Процес буде забезпечуватися поступово. Маю надію, що за тиждень-два нам вдасться в повному обсязі відновити роботу АЗС. На жаль, ціна пального зміниться. Й нам доведеться платити за європейськими цінами. У держави поки що немає можливості компенсувати різницю між закупівельною ціною та тією, яка реалізується на заправках. Кошти витрачаються на утримання армії, підтримання боєздатності усіх структур, щоб ми змогли вигнати ворога із нашої території».

Тож власникам приватного транспорту керівник ОВА порадив утриматися від поїздок, а коли паливо вдасться придбати з запасом – витрачати його економно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.