У сучасному помешканні виправдано переважають сходи на металевих каркасах. Вони значно легші, за бетонні, та на відміну від дерев’яних не створюють сторонніх шумів. Вибір конструкції варто здійснити під час проєктування, та доручити виготовлення сходів в компанії «Територія Сходів» та монтаж на належному етапі будівництва.

Конструкції та форми

Залежно від наявного простору, та загального інтер’єру будинку, обираються форма та матеріали сходового маршу. Найбільшим поширені наступні:

  • звичайні двомаршеві;
  • прямі одномаршеві;
  • гвинтові;
  • модульні;
  • із забіжними сходинками.

Двомаршеві сходи складаються з двох частин та дозволяють змінити кут напряму руху на 180° або 90° за допомогою сходової площадки. Власне, саме нею вони відрізняються від одномаршевих, але обидві конструкції забирають чимало місця. Безпечними та зручними будуть обидві форми, якщо сходинки виробити прямокутними, їх висота складатиме не більше 17 см, а цілий поверх не буде вищим за три метри.

Модульні сходи на сталевому каркасі називають також ланцюговими та хребтовими. За осьовою лінією вони спираються на балку – косоур, що складається з однакових елементів. Завдяки шарнірному з’єднанню така модель може бути вільною, наприклад дуга або у формі літер U, S та Z. Головною перевагою такого типу є можливість інсталяції у будь-які розміри та по заданій висоті. В максимально обмежених просторах встановлюють сходинки «гусячий крок», що мають змінну ширину проступу.

Забіжними сходинками користуються, якщо висота поверху не дозволяє встановити майданчик, а марш має зробити поворот. Їх ширина змінна, мінімальна у внутрішньому краї та надмірно широка назовні. Підніматися ними не зручно, тому що площина з внутрішнього боку стає завузькою для поставленої на неї ноги.

Всі описані конструкції можна виготовити без підсходинок, тоді марш виглядатиме ажурнішим та полегшеним. Але над кухнею його розташовувати не варто, тому що сміття осипатиметься на столи та робочі поверхні. Окрім того, такі сходові конструкції є небезпечними для дітей та домашніх тварин.

Сировина та матеріали

Найпопулярнішими є сходи з масивної або клеєної деревини. Замовник може обрати серед таких порід як: дуб, клен, ясен, горіх, сосна, береза. З вартісніших треба згадати тік, ебенове та червоне дерева. За самою доступною ціною можна вибрати серед деревоподібних матеріалів, букового шпону та клеєного бруса.

Існують такі види сходів у будинку, що повністю виконані зі сталі, пофарбованої порошковим методом у будь-який колір. Для несучої конструкції використовують нержавіюче покриття, а для сходинок перфорований або рифлений лист. Каркас з металу дозволяє встановити комбіновані сходинки зі скла, дерева або каменю, вага яких може досягати 1300 кг для одного поверху.

Балюстрада

Цей найважливіший елемент гарантує безпеку, буває будь-якої форми та виконаний з різноманітного матеріалу. Балясини виточують з дерева або фрезерують, додають елементи з нержавіючої та звичайної сталі, пластику та алюмінію. За формою перила та огорожі для дому можуть бути круглими або профільними. Їх можна виконати з листів звичайного, тонованого, візерункового та матового скла. Простір заповняють сіткою, тросами або перфорованим металом.

Маршам, що складаються з більше ніж трьох сходинок, потрібні перила не нижчі за 90 см. Якщо у помешканні живуть діти відстань між балясинами має бути не меншою за 15 см

Найвагомішою перевагою основи з металу для сходів є можливість реалізації всіх технічних потреб та вимог кожного окремого помешкання. Сучасні матеріали та різноманітність форм дозволять органічно вписати обрану модель до будь-якого інтер’єру та зробити інсталяцію прикрасою сучасного будинку.

error: Content is protected !!