Мобілізація в Україні: хто має право отримати бронь

В Україні бронювання працівників в умовах загальної мобілізації здійснюється лише за органами влади, іншими державними органами, підприємствами, установами, організаціями, які працюють на задоволення потреб Збройних Сил, інших військових формувань та населення, а також за уповноваженими банками, що залучаються до роботи в умовах особливого періоду.

Про це повідомляє Еспресо.TV.

Саме необхідність виконання відповідного завдання або контракту визначає і обсяг бронювання.

Строк дії відстрочки від призову не може перевищувати шість місяців та вона підлягає анулюванню у разі закінчення строку її дії, ліквідації підприємства або завершення виконання (скасування) завдання щодо задоволення потреб військових формувань та населення, а також у разі звільнення такого працівника.

Заборонено бронювання військовозобов’язаних, які мають дефіцитні для ЗСУ військово-облікові спеціальності: ракетні, снайперські, танкові, артилерійські, інженерні, авіаційні, військово-морські, радіотехнічні, спеціальності бойових машин і бронетранспортерів, зв’язку та захисту інформації.

Рішення щодо бронювання приймає міністерство економіки, а міністерство оборони через Генеральний штаб Збройних Сил упродовж дня доводить до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки витяги з відповідних наказів.

Підтвердженням надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації та на воєнний час є витяг з наказу міністерства економіки, який видає військовозобов’язаному державний орган, до сфери регулювання якого належить підприємство чи організація працівника.

20 травня 2022 року скасовано спрощений порядок бронювання військовозобов’язаних водіїв, які здійснюють перевезення для потреб військових формувань, а також медичних вантажів та вантажів гуманітарної допомоги, а також працівників підприємств залізничного транспорту, – воно здійснюється у загальному порядку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.