<strong>Віськовозобов’язані повинні брати дозвіл в ТЦК для виїзду за межі району, чи області. В Генштабі дали роз’яснення</strong>

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний пояснив, що дозвіл на виїзд за межі проживання (перебування) мають отримувати ті громадяни України на військовому обліку, хто планує виїзд за межі своїх районів та областей.

Про це він повідомив у Facebook.

«Нагадую, триває війна. Ви потрібні своїй державі! Всі, хто досі не стоїть чи не поновився на військовому обліку, мають це зробити. Ті з вас, хто планує виїзд за межі своїх районів та областей, мають узяти дозвіл у ТЦК», — пише Залужний.

Водночас він наголосив, що жодних вказівок на перешкоджання переміщенню осіб упродовж найближчих днів з боку військового командування не надавалося. 

Залужний не пояснив, що саме означає виїзд за межі своїх районів та областей. Його радниця з юридичних питань Євгенія Рябека заявила, що першу заяву Генштабу ЗСУ неправильно трактували.

Вона заявила, що «йдеться виключно про впорядкування обліку людей, які змінюють саме місце проживання, місце реєстрації». Тобто людина, яка змінює місце проживання, повинна звернутися до ТЦК, знятися з обліку і стати на облік у новому місці. Однак такі пункти уже прописані в законах України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» та «Про військовий обов’язок і військову службу».

Рябека заявила, що мета опублікованого документа — «впорядкувати облік, щоб наші центри комплектування мали певний порядок».

«Сьогодні ще будуть відбуватись певні наради, щоб юридично впорядкувати цей документ і внести поправки для того, аби він був більш правильний. Ніхто не хоче зупинити економіку, бізнес. Тобто така мета не ставилась», — сказала Рябека.

Що передувало?

5 липня Генштаб ЗСУ оголосив про заборону виїзду призовників, військовозобов’язаних та резервістів з місця проживання без дозволу керівника відповідного ТЦК. Таке обмеження діє у межах закону «Про військовий обов’язок і військову службу» від 1992 року.

Для впорядкування обліку переміщених осіб Генштаб розробив порядок надання дозволу громадянам України, які перебувають на військовому обліку, на виїзд за межі місця проживання (місця перебування) з моменту оголошення мобілізації та у воєнний час. Дозвіл видається на період від 30 діб до року (залежно від категорії субʼєкта). Також розглядається додаткове унормування питань переміщення людей, які систематично перетинають адміністративні межі у звʼязку зі службовою чи особистою необхідністю.

2 thoughts on “Віськовозобов’язані повинні брати дозвіл в ТЦК для виїзду за межі району, чи області. В Генштабі дали роз’яснення

  1. А как быть будущим студентам, которым уже есть 18, но нет отсрочки как студентам? Как быть с поступлениями и поездками в другие города? Получается, поехать они не могут без военкомата, а придя туда, получат повестку… Очень хорошо заботятся о будущем нации.

  2. Ну тут же я как поняла со статьи речь идет о прописке – выписке только …

Comments are closed.

error: Content is protected !!