Матрац для подружжя з різницею у вазі – як зробити правильний вибір

Вибір матраца і ліжка завжди є нелегким завданням, тому що доводиться враховувати безліч факторів, що визначають дійсно відповідний варіант виробу. Це і маса тіла, і вік, і стан здоров’я, і особисті переваги і т.д. Особливо складно купити матрац для сімейної пари, що має суттєву різницю у вазі який би ідеально їм підходив. Навіть досвідчені консультанти меблевих магазинів часто губляться і не знають, що запропонувати таким покупцям, щоб повністю задовольнити побажання обох. Спробуймо розібратися, на що звертати увагу при покупці спальної поверхні для пари з різною масою тіла та якими критеріями керуватися при виборі.

Різниця у вазі до 20-30 кг

Коли відмінності між комплекцією дружини та чоловіка незначні, то пошук та підбір відповідного ортопедичного матраца не стане проблемою. У цій ситуації підійде практично будь-яка модель двоспальних матраців, як пружинних, так і безпружинних. Однак, щоб виріб був комфортним та приносив користь для здоров’я, забезпечуючи повноцінний відпочинок, потрібно вміти правильно визначати його жорсткість.

Чим більша вага сплячої людини, тим вищою має бути твердість спальної поверхні.

матрацНеобхідно обов’язково уточнювати максимально допустиме навантаження, яке здатне витримати вибрану модель матраца. Якщо подружжя відносяться до легкої вагової категорії при різниці в масі тіла до 30 кг, то їм підійдуть спальні поверхні з начинкою з м’якіших матеріалів, а також з блоком на незалежних пружинах.

Партнерам, вага кожного з яких становить понад 80, але менше 110 кг, варто віддавати перевагу моделям середньої та підвищеної жорсткості. Наприклад, хорошим варіантом стануть сучасні вироби з пружинним блоком і кількома шарами наповнювача (з м’яких і більш жорстких матеріалів). При цьому бажано вибирати матраци з достатньою кількістю пружин (від 300 до 600 елементів на квадратний метр).

Сімейній парі великої комплекції з масою тіла від 110 кг і вище, за умови різниці у вазі до 30 кг, краще придбати спальні поверхні зі збільшеною жорсткістю. Якщо це модель із пружинним блоком, то кількість пружин має становити не менше 750 шт на 1м2 (блок Мікропокет) або матраци із пружинним блоком Дует. Щодо наповнювачів, то найкращими в даному випадку стануть такі матеріали, як кокосова койра, натуральний латекс або пінополіуретан.

Різниця у вазі 30-60 кг

Набагато складніше справа з вибором матраца у випадку, коли між масою тіла подружжя є суттєва різниця, що нерідко досягає 50 кг. У такій ситуації найкращим варіантом стануть спальні поверхні з блоком, що складається з подвійних пружин (більшого і меншого діаметру, що знаходяться один в одному і відрізняються пружністю) – Дует або Dual Springs (DS). Такі моделі матраців мають здатність рівномірно розподіляти навантаження завдяки присутності прогресивної характеристики жорсткості пружини та забезпечувати повноцінну підтримку хребетного стовпа. При цьому ефект «гамака» не утворюється, подружжя почувається зручно під час сну.

Різниця у вазі понад 60 кг

Якщо чоловік важить 130 кг, а жінка менше 70 кг (або навпаки), то завдання щодо вибору відповідного ортопедичного двоспального матраца є нерозв’язним. Жодна спальна поверхня навіть найкращої якості не зможе задовольнити потреби обох партнерів, забезпечивши їм здоровий сон та комфортний відпочинок. У таких випадках ми рекомендуємо купувати два різних матраци для кожного з пари та об’єднувати їх поверхневим наматрацником-чохлом.

Сімейних пар із великою різницею у вазі досить багато і вихід для них лише один: купівля двох окремих односпальних матраців, що відповідають індивідуальним вимогам. Але як зробити з двох окремих частин зручну постіль із цільною поверхнею? На щастя, сьогодні існують такі практичні аксесуари, як топпери. Це вироби, які накладаються поверх двох матраців з метою формування єдиної спальної поверхні (у даному випадку двоспального ложа для подружжя із глобально різною масою тіла). Купуючи матраци, потрібно відразу підібрати до них топер відповідного розміру. Врятувати положення зможе і щільний наматрацник, що має ортопедичні функції і має товщину не менше 6 см.

Поради фахівців

Вибираючи ортопедичний матрац для партнерів з різною масою тіла з каталогу https://magdek.com.ua/ua/matrasi/ інтернет магазину “Магдек” варто знати деякі нюанси, описані нижче:

  • Моделі із середньою та підвищеною жорсткістю підійдуть людям молодшого віку, а також особам, які ведуть активний спосіб життя. Тверді спальні поверхні показані чоловікам та жінкам, які мають захворювання грудного та шийного відділів хребта. Жорсткі матраци — найкращий вибір для людей, які перебувають у середній та важкій ваговій категорії.
  • Моделі з начинкою з меморіксу або натурального латексу, які мають достатню пружність і відрізняються комфортом і м’якістю, стануть ідеальним варіантом для осіб старшого та похилого віку. Помірно-м’які матраци рекомендуються людям, які страждають від патологій поперекового відділу хребта.

Якщо правильно підійти до вибору матраца, то велика різниця у вазі не стане на заваді здоровому та комфортному сну подружжя!